+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Příplatky na zlatě v Asii se stále zvyšují

Autor: Internet

zlata_inv_mince_dragon

Přirážky na zlatě v Asii jsou stále vyšší a od října minulého roku dosáhly v Honk Kongu a v Singapuru vůbec nejvyšší úrovně. Příplatky jsou nyní v Hon Kongu $2.15 na unci zlata a v Singapuru $1.65. Síla zlata byla taktéž přisuzována 16 měsíčnímu propadu eura, kde varování ECB způsobilo velké nákupy pro stabilizování evropské měny.

Právě naopak tomu bylo v Indii kde díky silnému rupie se zvedly nákupy zlata. Důvodem bylo hlavně nadcházející tzv. Indické Svatební období, které začíná 15. ledna a pokračuje až do dubna tohoto roku s vyjímkou několika týdnů, jenž jsou označeny jako nešťastné pro vdavky. Poptávka příští týden v Číně lehce klesne, protože spousta továren a obchodů budou zavřeny z důvodů oslav lunárního nového roku.

Lídři eurozóny přijdou a odejdou, ale zlato nelze tisknout jako papírové peníze v centrálních bankách. Investoři zde v Evropě, kteří museli přijmout tvrdá opatření, katování v sociální sférách, zvýšení cen konzumního zboží a rostoucí nezaměstnanost ztrácejí víru v politiky, kteří je reprezentují. Naopak zlato je stále reprezentuje kladně a pozitivně v jakémkoliv portfóliu.

Stříbro taktéž přitahuje čím dál více investorů např. Americká mincovna zaznamenala začátkem tohoto roku 2012 nárůst a zvýšenou poptávku po stříbrných mincích American Eagle, kterých v lednu prodala na 4.257 milionů uncí což je víc než bylo zaznamenáno v minulých třech měsících.
Starší aktuality


Archiv aktualit