Aktuální ceny: Cena zlata 2322.015 USD/oz   Cena stříbra 29.5445 USD/oz   USD 23.280 Kč   EUR 24.850 Kč  
Nákup v  

Na Vánoce nemusí být zlaté jenom ozdoby aneb pár tipů na zlaté dárky pod stromeček

Blog
9.11.2023 | Zlaťáky.cz

Před Vánoci je každá rada drahá. Do jakého vánočního dárku tento rok investovat? Co svým nejbližším, přátelům či známým pořídit, aby jim to přineslo radost a potěšení a ideálně také zažili i nějaké, pokud možno, příjemné překvapení? Trochu jsme se nad tím zamysleli za vás – proč se pro tentokrát nezkusit poohlédnout třeba ve světě zlata a stříbra? Vydejte se s námi za trochou nevšední inspirace na vánoční dárky, které z vás udělají oblíbeného Ježíška či Santa Clause.Mezi tradiční vánoční barvy – vedle zelené, červené a bílé – patří již od pradávna také zlatá. Zlato podle legendy přinesl jezulátku do Betléma už jeden ze tří králů, jako příslib a symbol věčného života. A ostatně i betlémská hvězda zářila na obloze zlatě.

Popřát šťastné a veselé kouskem pravého, ba nejryzejšího zlata ovšem můžete i vy. Není to nic složitého. Třeba Britská královská mincovna pro tuto příležitost připravila speciální edici zlatých slitků s příznačným názvem „Merry Christmas“. Jejich výtvarné řešení pochází z dílny renomovaného, a přitom stále mladého designéra Jodyho Clarka a najdete na něm půvabné vyobrazení Britannie, legendární ženské personifikace Britských ostrovů. Volit můžete mezi menší (1 g) a větší (5 g) variantou; obě jsou přitom dodávány v elegantním zeleném blistru, který zároveň slouží jako certifikát pravosti. Jedinečnost každého slitku navíc podtrhne skutečnost, že je samostatně očíslován. Stejný dárek jako vy tedy nikdo jiný darovat nemůže!


Zlatým dárkem pod vánočním stromečkem můžete vhodně připomenout rovněž skutečnost, že jen pár týdnů po našich oblíbených svátcích začíná nový rok i podle  čínského lunárního kalendáře a společně s ním se všichni vydáme do „roku draka“, který bývá tradičně spojován takřka výhradně s pozitivními aspekty. Rok 2024 by nám tak měl přinést štěstí a také spoustu příležitostí k růstu, osobnímu rozvoji i posunu směrem vpřed. Kdy jindy tedy někomu nabídnout tak neotřelý dárek, jako je investiční zlatý nebo stříbrný slitek s motivem roku draka?

Prestižní švýcarský zpracovatel drahých kovů PAMP pro tuto příležitost připravil slitek ze své speciální série s motivy lunárních znamení: pro rok 2024 připomíná legendu o azurovém drakovi, kterého také v majestátní pozici najdete na rubové straně. Působivý design slitku o váze jedné unce doplňuje také čínský znak s významem „drak“. Anebo raději dáte přednost jinému dračímu slitku z limitované série švýcarské rafinerie Argor-Heraeus SA? Je to na vás. Stačí si vybrat!


Sváteční dárky ovšem mohou mít i o poznání neotřelejší podobu: co byste řekli třeba na Aladinovu kouzelnou lampu? Tu můžete darovat jako precizně vyvedený 3D  model z nejčistšího stříbra o ryzosti 99,9 % pozlacený 24karátovým zlatem. Specifickou minci o váze 5 oz a nominální hodnotě 250 Džibutských franků – která svým tvarem minci na první pohled rozhodně nepřipomíná – vydalo východoafrické Džibutsko ve velmi omezeném nákladu 500 exemplářů.

Značně neobvyklá je také pozlacená stříbrná mince z Kanadské královské mincovny, která pod názvem Sváteční dárky (Holiday Gifts) přináší rovnou tu největší vánoční legendu – Santa Clause. Ten je v podobě stříbrného modelu usazen doprostřed pozlacené mince s nominální hodnotou 50 CAD a kolem něho se interaktivně pohybují jeho věrní skřítci. Mince je uložena pod skleněnou kupolkou s dřevěným podstavcem a lze ji bezpečně schovat do elegantní krabičky s logem mincovny.


K Vánocům ovšem můžete někomu darovat celou „unci štěstí“ – třeba v podobě jedinečné stříbrné jednouncové mince z tradiční série vydávané oceánskou republikou Palau. Její unikátnost přitom nespočívá pouze ve skutečnosti, že je vydávána v limitovaném nákladu, který vždy koresponduje s rokem emise (tedy 2024 kusů pro emisi roku 2024), ale především v tom, že do její rubové strany je vložen skutečný čtyřlístek, který dále v okruží doplňují jemné florální motivy. A ačkoli se říká, že „štěstí si člověk za peníze nekoupí“, pro vás a vaše blízké to tak úplně platit nemusí! Přinejmenším pak tímto neotřelým dárkem přinesete obdarovaným pořádnou porci radosti a lásky. A to je na Vánoce to hlavní!

Další aktuality
Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.236.83.14

Holoubek koncern