Aktuální ceny: Cena zlata 1958.42 USD/oz   Cena stříbra 23.541 USD/oz   USD 21.930 Kč   EUR 23.520 Kč  
Nákup v  

Fixace ceny investičních kovů

Co znamená fixace ceny

Fixace ceny znamená potvrzení a definitivní stanovení ceny investičních kovů, které přímo podléhají změnám ceny na světových komoditních burzách (ceny investičních kovů se řídí aktuální spotovou cenou a cenou měnového páru CZK/EUR).

Kdy se využívá fixace ceny?

Fixace ceny se využívá u objednávek, kde souhrnná cena investičních produktů převyšuje 150 000 Kč a zároveň dojde na trhu k prudké změně ceny ve výši 1% směrem nahoru nebo dolů. V ostatních případech je fixace také automatická.

Investiční produkty v celkové souhrnné výši do 150 000 Kč v rámci jedné objednávky i všechny ostatní produkty s pevnými cenami mají finální cenu stanovenou automaticky při potvrzení objednávky v e-shopu, nebo na prodejně.

U jakých produktů lze využít fixaci ceny?

Fixace ceny se týká pouze slitků a mincí z investičních kovů, tedy produktů z kategorií:

Fixační hodiny

Ceny investičních kovů lze fixovat v takzvaných fixačních hodinách každý pracovní den v době od 9:00 do 16:45 (vyjma státních svátků v západní Evropě).

Postup při fixaci ceny

Grafické znázornění postupu fixace ceny investičních kovů

Fixace ceny je možná až po uhrazení zálohové platby převodem částky na náš účet, nebo po osobní platbě na prodejně (podrobné informace o platebních metodách) vždy ve fixačních hodinách, způsobem:

Zákazník při fixaci určí, zda si přeje cenu stanovit (zafixovat) okamžitě, nebo fixaci ceny odložit. Při odložení fixace si bude zákazník nadále hlídat cenu objednaných investičních produktů sám a rozhodne se, kdy cenu zafixuje (stále bude platit, že fixaci lze provést pouze ve fixačních hodinách osobně, nebo telefonicky).

Výhody odložené fixace

  • Zákazník si sám určí, kdy a za jakou aktuální cenu nákup zrealizuje.
  • Flexibilita při výběru příznivé ceny, aktualizace cen probíhá každých 5 minut.
  • V případě nepříznivé ceny může zákazník počkat na lepší cenu i delší dobu.

Podmínky fixace

Nárok na fixaci ceny nemají zákazníci, kteří v minulosti objednávku nezaplatili, nepřevzali, nebo provedli storno objednávky (více ve všeobecných podmínkách, bod 4.2.1).Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.233.219.103

Holoubek koncern