Aktuální ceny: Cena zlata 2322.22 USD/oz   Cena stříbra 29.226 USD/oz   USD 22.980 Kč   EUR 24.660 Kč  
Nákup v  

Fixace ceny investičních kovů

Co znamená fixace ceny

Fixace ceny znamená potvrzení a definitivní stanovení ceny investičních kovů, které přímo podléhají změnám ceny na světových komoditních burzách (ceny investičních kovů se řídí aktuální spotovou cenou a cenou měnového páru CZK/EUR).

Kdy se využívá fixace ceny?

Fixace ceny se využívá u objednávek, kde souhrnná cena investičních produktů převyšuje 150 000 Kč a zároveň dojde na trhu k prudké změně ceny ve výši 1% směrem nahoru nebo dolů. V ostatních případech je fixace také automatická.

Investiční produkty v celkové souhrnné výši do 150 000 Kč v rámci jedné objednávky i všechny ostatní produkty s pevnými cenami mají finální cenu stanovenou automaticky při potvrzení objednávky v e-shopu, nebo na prodejně.

U jakých produktů lze využít fixaci ceny?

Fixace ceny se týká pouze slitků a mincí z investičních kovů, tedy produktů z kategorií:

Fixační hodiny

Ceny investičních kovů lze fixovat v takzvaných fixačních hodinách každý pracovní den v době od 9:00 do 17:00 (vyjma státních svátků v západní Evropě).

Postup při fixaci ceny

Fixace ceny je možná až po uhrazení zálohové platby převodem částky na náš účet, nebo po osobní platbě na prodejně (podrobné informace o platebních metodách) vždy ve fixačních hodinách, způsobem:

Zákazník při fixaci určí, zda si přeje cenu stanovit (zafixovat) okamžitě, nebo fixaci ceny odložit. Při odložení fixace si bude zákazník nadále hlídat cenu objednaných investičních produktů sám a rozhodne se, kdy cenu zafixuje (stále bude platit, že fixaci lze provést pouze ve fixačních hodinách osobně, nebo telefonicky).

Výhody odložené fixace

  • Zákazník si sám určí, kdy a za jakou aktuální cenu nákup zrealizuje.
  • Flexibilita při výběru příznivé ceny, aktualizace cen probíhá každých 5 minut.
  • V případě nepříznivé ceny může zákazník počkat na lepší cenu i delší dobu.

Podmínky fixace

Nárok na fixaci ceny nemají zákazníci, kteří v minulosti objednávku nezaplatili, nepřevzali, nebo provedli storno objednávky (více ve všeobecných podmínkách, bod 4.2.1).Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 44.220.44.148

Holoubek koncern