+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek

Platební a fixační podmínky

Platba v hotovosti

Tento typ platby můžete zvolit, pokud se rozhodnete pro nákup na prodejně nebo osobní odběr e-shopové objednávky na prodejně. V případě osobního odběru doporučujeme vzít si s sebou kopii objednávky a schůzku si předem domluvit. Maximální výše platby v hotovosti je 270 000,- Kč. Zboží s vyšší prodejní cenou je třeba uhradit bankovním převodem nebo vložením hotovosti na náš bankovní účet. Potřebné kontakty, adresy našich obchodů a otevírací dobu naleznete zde zde.

Platba na dobírku

Tento typ platby můžete zvolit, pokud se rozhodnete pro zaslání zboží Českou poštou. Zboží zaplatíte v hotovosti České poště při doručení zásilky. Dobírkou lze zaslat pouze zboží, které je SKLADEM a jeho hodnota nepřevyšuje 10 000 Kč na zákazníka.

Platba bezhotovostním převodem

Tento typ platby můžete zvolit, pokud se rozhodnete za zboží zaplatit předem a již se nestarat o jeho úhradu při převzetí. Je možno jej zvolit jak v kombinaci s osobním odběrem zboží na jedné z našich prodejen, tak i při zaslání zásilky Českou poštou. Zboží bude expedováno po připsání částky na náš účet.

Platba kreditní kartou na prodejnách

 • Při platbě kartou na našich prodejnách v Praze, Brně a Ostravě není účtován žádný manipulační poplatek.
 • Upozorňujeme, že investiční kovy nelze platit kartou! Veškeré ostatní produkty lze na našich prodejnách kartou zaplatit.
 • Na prodejně v Bratislavě možnost platit platební kartou není.

Akceptujeme tyto platební karty:

MasterCard MasterCardElectronic Maestro Visa  VisaElectron

Platba přes QR kód

QR platba vám usnadní vyplnění platebního příkazu v mobilní bankovní aplikaci. Stačí vyfotit QR kód z faktury chytrým telefonem a vyplnění platebního příkazu obstará mobilní bankovní aplikace, kterou Vám poskytne Vaše banka.

Už se tedy nemusíte strachovat, že špatně vyplníte číslo účtu nebo variabilní symbol, vše za Vás udělá mobilní bankovní aplikace. V bankovní aplikaci zvolíte „Platba pomocí QR kódu“ a ze vzdálenosti několika centimetrů svým chytrým telefonem vyfotíte QR kód.

QR kód

 • Kód si nemusíte předem tisknout, stačí ho vyfotit přímo z obrazovky monitoru.
 • Poté se Vám na obrazovce telefonu objeví již vyplněný platební příkaz pro úhradu Vaší faktury.

Banky podporující platbu QR kódem:

Fio Banka Era Česká Spořitelna Raiffeisen Bank  Air Bank Komerční Banka ČSOB  Zuno Banka Equa Bank


Platba pro zákazníky ze Slovenska

Pokud jste ze Slovenska a právě uvažujete, zda má smysl objednat si zboží ze zahraničí, které může dojít poškozené či nedojít vůbec, vězte, že se nemáte čeho bát. Vyřizujeme mnoho zahraničních objednávek, zboží zasíláme nejen na Slovensko, ale i do dalších zemí EU. Naše zásilky jsou pojištěny, kvalitně zabaleny a tím chráněny proti poškození. Zásilky na Slovensko jsou po převzetí přepravcem doručeny do 48 hodin!! Takže ani nepoznáte, že jste si zboží objednali z jiného státu.
Na Slovensku máme také partnerský e-shop zlataky.sk

Postup při nákupu investičních kovů

1. Co „fixace ceny“ znamená a jak se ceny investičních kovů fixují?

 • Fixace ceny znamená potvrzení a definitivní stanovení ceny investičních kovů, které přímo podléhají změnám ceny na světových komoditních burzách.
 • Fixace ceny se týká pouze slitků a mincí z investičních kovů.
 • Ceny investičních kovů se řídí aktuální spotovou cenou* a cenou měnového páru CZK/EUR**.
 • Na základě pravidelné aktualizace cen investičních kovů se může investor rozhodnout kdy a za jakou aktuální cenu nákup zrealizuje nebo se rozhodne počkat na lepší cenu.
 • Fixace ceny je možná každý pracovní den v době od 9:00 do 16:45 (vyjma státních svátků v západní Evropě).
 • Fixace ceny se koná v průběhu telefonátu nebo osobní konzultace s osobou, která fixaci realizuje.
 • Fixace ceny je okamžitá nebo odložená.

Upozorňujeme zákazníky, že pokud kdykoli v minulosti nepřebral, nezaplatil či stornoval objednané zboží , u dalších objednávek nebudou fixovány ceny investičních kovů, ani v případě okamžité fixace, dle bodu 4.2.1. VOP.

2. Co je výhodou fixace ceny?

 • Jedinečná možnost jak sám rozhodnout o svojí nákupní ceně investičního kovu.
 • Aktualizace cen probíhá každých 5 minut.
 • Větší flexibilita při výběru příznivé ceny investičních kovů.
 • V případě nepříznivé ceny lze fixaci odložit a čekat na lepší cenu.

3. Jaké jsou typy fixací?

A) Okamžitá fixace ***

 • Realizuje se osobní návštěvou na našich prodejnách složením hotovosti, a to každý pracovní den v Praze, Brně, Ostravě, Liberci a v Bratislavě (vyjma státních svátků).
 • Probíhá u internetových objednávek, u kterých:
  • je zvolený způsob platby dobírkou či převodem na bankovní účet, a to pouze v případě, že:
   • je objednávka vytvořena ve fixačních hodinách (tj. v pracovní dny od 9:00 do 16:45) a souhrnné množství investičních produktů u jednoho zákazníka nepřesáhne částku 10 000 Kč nebo více jak 5 kusů stejného produktu.
   • je objednávka vytvořena mimo výše uvedené fixační hodiny a souhrnné množství investičních produktů u jednoho zákazníka nepřesáhne částku 10 000 Kč
   • zároveň není požádáno o odloženou fixaci

B) Odložená fixace

K této fixaci dochází:

 • na požádání u internetových objednávek, kdy souhrn investičních produktů nepřesáhne částku 10 000 Kč (10 000 Kč ve fixačních hodinách).
 • při zvolené platbě bankovním převodem či vkladem na bankovní účet
  • fixace zde probíhá až po připsání částky na náš účet
  • zákazník je individuálně informován o aktuální ceně investičních kovů, přičemž:
   • je cena pro Vás příznivá a rozhodnete se zafixovat tuto cenu, nebo
   • je cena pro Vás nepříznivá a rozhodnete se fixaci odložit a počkat si na lepší cenu. V tomto případě je zcela na Vás, kdy se rozhodnete cenu fixovat a stačí pouze telefonicky potvrdit tuto cenu v rámci fixační doby.
 • složením fixační zálohy na našich prodejnách, přičemž nedošlo k okamžité fixaci. V tomto případě je zcela na Vás, kdy se rozhodnete cenu fixovat a stačí pouze telefonicky potvrdit tuto cenu v rámci fixační doby.

*Aktuální spotová cena - je cena, která je podkladem pro kalkulaci prodejní ceny koncovému zákazníkovi. Vychází z aktuálních objemů obchodů zrealizovaných na několika celosvětových komoditních burzách (např.: NYMEX, GLOBEX v New Yorku, LBMA v Londýně či burzy v Tokiu, Hong Kongu nebo v Singapuru). Z tohoto důvodu jsou ceny neustále aktualizované (vyjma státních svátků a nepracovních dnů) a proto představují flexibilnější a výhodnější způsob pro investora zrealizovat investici v ten okamžik, který považuje za výhodný.

**Měnový pár CZK/EUR - v rámci obchodování s evropskými rafinériemi (ze Švýcarska, Rakouska apod.) a dodavateli vycházíme při kalkulaci prodejní ceny z ceny eury, která cenu výrazně ovlivňuje. Cena dolaru v tomto směru slouží jenom na určení spotové ceny a v rámci obchodování rafinerií.

***K uskutečnění fixace nemusí dojít z důvodů citovaných ve všeobecných obchodních podmínkách.