Z důvodu delší dodací lhůty od našich dodavatelů si vyhrazujeme právo na prodloužení doby dodání. Více info na stránce kontakty.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Zlaté mince zahraničí

Zlaté zahraniční mince (sběratelské) představují vedle klasických investičních mincí vhodnou formu investice, uchování bohatství a s možností dosažení mnohonásobně většího zisku. Mince pocházejí ze světově uznávaných a oblíbených mincoven jako je například Kanadská královská mincovna, australská mincovna Perth Mint, Britská královská mincovna, Novozélandská mincovna a jiné.

Emise těchto mincí je charakteristická limitovaným nákladem a často se jedná o pár desítek, stovek kusů na celý svět. Zahraniční zlaté mince jsou emitovány k různým historickým událostem, výročím, s motivem významných osobností a pod.

Zlaté mince jsou raženy ze zlata o nejvyšší ryzosti, v různých hmotnostech, dodávány v originálních kapslích, s certifikátem pravosti a v originálních etuích.

Omezené množství, zpracování, stáří, provedení ražby, emitent dává těmto mincím jedinečnost a představují vhodný potenciál pro uchování hodnoty a následné zhodnocení.

Zlaté mince se dokáží zhodnotit i o několik set procent nad samotnou hodnotu kovu. Zlaté mince jsou výborným uchovatelem hodnoty, protože když dochází ke změně ceny na trhu se zlatem a cena případně klesá, tyto mince si zachovávají svou hodnotu a naopak svou hodnotu v čase navyšují.

skrýt filtr
Hmotnost
Rok ražby
Téma
Emitent / Výrobce

Seřadit podle:
Cena  vzestupně sestupně

Typy na investiční produkty.


Zlaté mince zahraničí – svět na dlani

Zlaté mince zahraničí představují mince, které pocházejí z různých koutů světa. Dá se říci, že zlaté zahraniční mince zobrazují svět na dlani, svět na dosah ruky. V každé minci se ukrývá část světa, ze kterého mince pochází a kde byla vyražena. Mince jsou raritní, jedinečné a vedle klasických investičních mincí v sobě skrývají další významný potenciál na zhodnocení.

Jak již bylo řečeno, zlaté mince zahraničí jsou raženy k různým příležitostem, výročím, jsou věnovány osobnostem lidské civilizace apod. Každým rokem vychází další a další drahocenné mince, kterých je velmi málo a již se nikdy nebudou opakovat. V tomto tkví hlavní potenciál zhodnocení, čím méně kusů, tím je mince vzácnější a žádanější oproti klasickým investičním mincím, které představují aktuální hodnotu daného kovu.

Podívejme se na rozdíl mezi klasickými investičními mincemi a raritními mincemi ze zahraničí.
parametry zahraniční zlaté mince Klasické investiční zlaté mince
Velmi omezená velikost emise ANO (v řádu ks,desítek,stovek) NE (razí se miliony kusů)
Vysoká kvalita ražby - Proof ANO (mince ražena razidly určené přímo pro danou ražbu) NE (běžná kvalita, sériová výroba)
Originální balení ANO (originální etue, ve kterých jsou mince dodávány) NE (bez etue)
Certifikát ANO (mince jsou certifikovány) NE (nemají certifikát)
Raritnost ANO (omezena emise, více se již nevyrazí) NE (razí se neustále)
Zhodnocení ANO (mince se časem výrazně zhodnocují na rámec samotného kovu) NE (jen cena kovu v aktuálním čase)
Rychlá likvidita NE (investice na delší časový horizont) ANO (okamžitá likvidita)
DPH NE (osvobozeny od DPH) NE (osvobozeny od DPH)
Pokles ceny zlata NE (mince si zachovává i při poklesu ceny kovu hodnotu, neklesá, v čase narůstá) ANO (hodnota mince klesá – čistě kov)
Přední světové mincovny – seznamte se

Kanadská královská mincovna – The Canadian Royal Mint
Mincovna byla založena v roce 1908 v Ottavě v kanadské provincii Ontario. Mincovna je státní a její roční produkce je víc než 1 miliarda mincí. Nejpopulárnější jsou světově známé Maple Leaf. Zlaté mince jsou raženy od roku 1979, stříbrné od roku 1988. Společnost také vyrábí mince pro desítky jiných zemí. Celkem má na kontě již více než 50 miliard mincí. Nejdéle, a sice více než 30 let, spolupracuje na ražbě se státem Barbados.

Britská královská mincovna – The Royal Mint
Královská mincovna již bylo povoleno razit britské mince vznikla před více než 1 100 lety. Na počátcích produkovala mince pro Anglii, následně pro celou Velkou Británii. Mincovna je 100 % vlastněna britským ministerstvem financí. Mincovna se zabývá nejen ražbou mincí pro Velkou Británii, ale zaměřuje se také na vývoz mincí do více než 60 zemí světa. Produkuje mince sběratelské, vojenské medaile a také různá civilní vyznamenání. Byly zde od roku 1970 až 2009 vyrobeny všechny Řády britského impéria. Mincovna také produkovala mince pro Kanadu. Od roku 1931 byla předána správa pobočky v Ottawě pod správu kanadské vlády a vznikla pak kanadská Královská mincovna.

Australská mincovna PERTH
Mincovna byla založena v roce 1899 v australském městě Perth. Město bylo původně postaveno v zápalu zlaté horečky propuknuvší v západní Austrálii pro zrychlení ražeb zlatých sovereignů britských panovníků a pro jejich distribuci do britského impéria. Perth Mint byla poslední ze tří australských koloniálních poboček po již zaniklých Sydney Mint a Melbourne Mint. V roce 1970 byla mincovna přesunuta pod vládu státu Západní Austrálie. Mezi nejoblíbenější mince patří ty s motivy koaly, klokana či ledňáčka. Mincovna ročně zpracovává 400 tun zlata a je proslavena také výrobou největší zlaté mince na světě - má ryzost 999,9, váží jednu tunu a její nominální hodnota je jeden milion australských dolarů. Průměr mince je 80 centimetrů a tloušťka 12 centimetrů.

Americká státní mincovna – The United States Mint
Byla založena v roce 1792 Kongresem na základě zákona o ražení mincí a byla původně spravována v rámci ministerstva zahraničních věcí. Podle podmínek zákona byla první budova mincovny umístěna ve Philadelphii. Sídlo je ve Washingtonu, D.C. a dnes působí vedle Philadelphie i v Denveru, San Francisku a West Pointu a další pobočky se nacházejí v různých částech USA. Mincovna je státní a do roku 2015 uvedla do oběhu 17,046 miliardy mincí. Nejpopulárnějšími jsou zlaté a stříbrné American Eagle, které se razí od roku 1986. Podle legendy dokonce George Washington daroval společnosti část svého stříbra, aby mohla razit mince co nejdříve.