+420 232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Konzultace zdarma

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

4 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

The Cardo Osmá zlatá investiční mince Izraele 1 Oz 2018

The Cardo Osmá zlatá investiční mince Izraele 1 Oz 2018
* povinná informace
Typ ceny:

The Cardo Osmá zlatá investiční mince Izraele 1 Oz 2018


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Na objednávku
k dispozici do 15 pracovních dní
Cena (osvobozeno od DPH): 46 900 Kč
Poštovné od: 209 Kč
Kód produktu: 005164
Hlídat cenuChcete více informací? Kolik stojí poštovné?
ZNÁTE Z NAŠEHO KATALOGU!
Zlatá investiční mince Izrael 2018
Nominál: 20 NIS
Průměr: 32 mm
Hmotnost: 31,1 g (1 Oz)
Ryzost: 999,9 /1000 Au
Hrana: hladká
Náklad: 3600 ks
Autor: Michael Faber, Meir Eshel
Emise: 2018
Země původu: Izrael
Mincovna: The Holy Land Mint

Série „Jerusalem of Gold“ - The Cardo

Zlatá mince The Cardo, vydaná Izraelskou bankou v nákladu pouze 3600 kusů pro celý svět, je v pořadí osmou investiční mincí ze světově velmi populární série "Jerusalem of Gold" (Zlatý Jeruzalém). Zlaté mince v této sérii jsou vydané jako investiční o váze 1 trojské unce (31,1 g) v nominální hodnotě 20 nových šekelů v ryzosti nejčistšího 99.99% zlata.

  • osmá oficiální zlatá investiční mince Izraele
  • velmi nízký náklad!
  • včetně luxusní dřevěné dárkové krabičky s certifikátem věrohodnosti

V sérii "Jerusalem of Gold" byly vydány tyto mince:

2010 Davidova věž
2011 Zeď nářků
2012 Menora
2013 Svatyně knihy
2014 Synagoga Churva
2015 Izraelské muzeum
2017 Nejvyšší soud Státu Izrael
2018 The Cardo

Líc:

Inspirací pro motiv "slavný Lev Megidejský" na lícní straně mince byla dávná pečeť z 8. století př.kr. nalezená v Megidu (Armagedon) v údolí Jordánu. Pečeť patřila Šémovi, sluhovi krále Jerobeáma II., jenž byl králem Izraele během doby proroka Amose. Lev je taktéž symbol kmenů Juda a Jeruzaléma. Stejný lev Megidejský byl vyobrazen na izraelské pěti lirové bankovce v roce 1958, v roce 1978 na pěti lirové minci a v roce 1980 na půl šekelové minci. Nad lvem je vyobrazen izraelský státní emblém a pod lvem nápis "ISRAEL" v angličtině, hebrejštině a arabštině. Autorem lícní strany u všech mincí v této sérii je Meir Eshel.

Rub:

Hlavním motivem rubové strany mince je Madabská mapa Jeruzaléma a v pozadí jeden ze sloupů pocházejících z původní ulice Cardo vybudované Římany. U horního okraje je nápis "JERUSALEM" v angličtině, hebrejštině a arabštině. V mincovním poli vpravo je pod sebou uvedena nominální hodnota, rok emise a Davidova hvězda - značka mincovny. U spodního okraje mince jsou údaje o váze a ryzosti v angličtině a hebrejštině.

Každá zlatá investiční mince je dodávána v luxusní dárkové krabičce spolu s certifikátem věrohodnosti.

Jeruzalémské Cardo - hlavní ulice Aelia Capitolina

Cardo je název pro hlavní ulici vedoucí od severu k jihu měst budovaných ve starověku Římany. Společně s příčnou ulicí Decumus určovaly střed města a dělily ho na čtyři části.
Po první židovské válce, která skončila dobytím Jeruzaléma Římany a zákazem vstupu Židů do města, nechal císař Hadrián v letech 132 - 135 n.l. vybudovat na jeho troskách římské město Aelia Capitolina. Jeruzalémské Cardo vede od Damašské brány (známé také jako Šekemská brána nebo Nábuluská brána) v severní části města na jih k Sionské bráně z byzantského období vlády císaře Justiána. Cardo sloužilo jako otevřená cesta pro přepravu nákladů a zvířat. Pro chodce nabízelo zastřešené chodníky lemované obchody a korintským sloupořadím.
Madabská mapa Jeruzaléma je součástí podlahové mozaiky byzantského kostela, která byla objevena v 6. století v jordánském Madabu. Jedná se o nejstarší mapu Svaté země, která zobrazuje velice podrobně Jeruzalém a původní trasu Cardo. Následující vykopávky ji v židovské části starého města Jeruzaléma ve stejných místech odhalily.
Dnes je obnovené Cardo ve starém městě živou turistickou atrakcí odrážející historii Jeruzaléma. Podél kolonády ve stejných místech nahradily původní římské obchody ty moderní. Lidé z celého světa opět chodí po stejných kamenných chodnících lemovaných stejným sloupořadím jako lidé před téměř 2 tisíci lety.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Zlaté mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.