232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:00–18:00

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

3 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně a Ostravě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Stříbrné mince zahraničí

Stříbrné zahraniční mince jsou investiční a sběratelské mince o vysoké ryzosti.

Investiční stříbrné mince slouží k uložení hmotného majetku. Oproti stříbrným slitkům mají větší likviditu, jejímž garantem je národní banka v dané zemi, která mince emituje.  Vyrábějí se ze stříbra nejvyšší ryzosti, různě velké od 5 g do 3,11 kg. Nejžádanější jsou kanadské mince Maple Leaf a rakouské mince Wiener Philharmoniker o hmotnosti 1 unce (1 Oz).

Sběratelské stříbrné mince jsou mince, jejichž hodnotu ovlivňuje stáří mince, umělecké zpracování, zachovalost, téma, kvalita ražby a počet, v jakém jsou mince raženy. Sběratelé se mnohdy zaměřují např. na konkrétní mincovnu, téma nebo historickou událost.

skrýt filtr
Hmotnost
Rok ražby
Téma
Emitent / Výrobce
Cena

Seřadit podle:
Cena  vzestupně sestupně

Mohlo by Vás zajímat - Stříbrné mince zahraničíMezi historicky nejstarší druh platidel patří stříbrné mince, o nichž se první zmínka objevila více než 550 let př. n. l. na území starověkého Řecka. Stříbro se později prosadilo jako mezinárodně uznávané platidlo.

V novodobé historii zaznamenaly stříbrné mince rozmach v roce 1794, kdy Spojené státy americké začínají vydávat stříbrné americké dolary.