800 400 180  

Volejte zdarma po-pá: 8:00 - 20:00

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

3 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně a Ostravě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Investiční zlato

Nejlepší ceny investičního zlata

Investiční zlato ryzosti 999,9/1000, renomovaných světových výrobců.
Staňte se investory do zlata přesně podle Vašich finančních možností - nabízíme slitky, mince nebo exkluzivní výroční sady.

Investiční

Zlaté mince

Mince světových výrobců
Investiční

Zlaté slitky

Slitky světových výrobců
1996 - 2007

Lunární série I.

Exkluzivní výroční sada
2008 - 2019

Lunární série II.

Exkluzivní výroční sada

Mohlo by Vás zajímat - Investiční zlato


Zlato je směnitelné a uznáváno všude na světě, je obchodováno 24 hodin denně a je nejlepší cestou jak pojistit hodnotu svých prostředků.

Proč tedy investovat do drahých kovů?

jistota, stabilita, likvidita, universálnost...

Zlato / Investiční zlato – FYZIKÁLNÍ VLASTNOSTI, VÝSKYT A TĚŽBA

Fyzicky lze dělit kovy dle jejich měrné hmotnosti. Jedna kategorie kovů jsou tzv. lehké a druhá kategorie tzv. těžké. K těžkým kovům počítáme všechny kovy, které mají větší hustotu než 5 kg/dm3. Zlato patří rozhodně do kategorie těžkých kovů a svojí hustotou 19,33 kg/dm3 se řadí mezi velmi těžké kovy. zlato_cihly_argor_heraeus_1kg_spiralaPro lepší představu je zlato 2,5 krát těžší než železo a 1,7 krát těžší než olovo.

Zlato patří mezi velice rezistentní kovy. Odolává většině kyselin či jiným chemickým sloučeninám. Rozpouští se pouze v lučavce královské, v kyanidu draselném či sodném a to pouze za přítomnosti okysličovadla.

Zlato je velice měkký kov, a proto je jeho použití obvyklé ve spojení s dalšími kovy. Směšováním se získají slitiny s vyšší tvrdostí a pevností. Nejčastějšími přísadami jsou měď, stříbro, nikl či paládium. Druh a množství přidaného kovu ovlivní také jeho výslednou barvu. Například bílé zlato vzniká příměsí niklu či paládia. Naopak červené zlato získáme příměsí mědi a stříbra. Naproti tomu stojí tzv. investiční zlato, které je nabízeno zpravidla ve své ryzí, tedy 24-karátové podobě.

V přírodě nalezneme zlato jak v jeho ryzí formě (v podobě zrnek, šupinek či valounů), tak i ve sloučeninách společně s dalšími horninami. Jeden z největších valounů zlata je tzv. „Welcome Stranger“, který byl nalezen v Austrálii a vážil 70,9 kg. V minulém století se také objevila studie vědce E.Sonstadta, která poukazuje na výskyt zlata v mořské vodě. Stejně tak studie H. Munstera, která zkoumala vodu ve fjordech. U obou těchto studií byl prokázán výskyt zlata ve vodě, avšak panuje shoda, že tato forma těžba je velmi neefektivní a nerentabilní.

Zlato / Investiční zlato – RYZOST / PUNCOVNÍ ÚŘAD

Množství drahého kovu ve slitinách se uvádí obvykle v tisícinách. Zlato označení 1000/1000 je zlato ryzí tedy bez absolutně žádné příměsi. Nejčistší (nejryzejší) podobu lze spatřit na mincích od Kanadské královské mincovny (The Royal Canadian Mint), které uvádí ryzost až 999,99/1000. Jedná se tedy o tzv. „pětidevítkové“ zlato a je emitováno pouze v rámci zvláštní edice mincí.

Ryzosti, evidované puncovním úřadem v ČR:

  • 999/1000 (24 - karátové zlato): jedná se o především investiční zlato ve formě mincí a slitků
  • 986/1000 (22 a 2/3 – karátové zlato): jedná se především o tzv. dukátové zlato k výrobě mincí
  • 900/1000 (22 karátové zlato): využití ve šperkařském průmyslu
  • 750/1000 (18 karátové zlato): využití ve šperkařském průmyslu
  • 585/1000 (14 karátové zlato): využití ve šperkařském průmyslu