800 400 180  

Volejte zdarma po-pá: 8:00 - 20:00

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

3 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně a Ostravě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Stříbrné medaile

Stříbrné pamětní medaile bývají velmi často zaměňovány se stříbrnými mincemi. Stříbrné medaile od stříbrných mincí se odlišují absencí nominální hodnoty, nejsou tedy oficiální platidlo a mohou je razit, na rozdíl od mincí, státní instituce i podnikatelské subjekty.

Jsou raženy pro připomenutí významné společenské, politické nebo životní události, jako je narození, svatba apod. Hodnota stříbrných medailí spočívá jednak v kovu, ze kterého jsou vyrobeny, dále v počtu kusů v jedné ražbě a v uměleckém provedení.

K výrobě pamětní medaile nejprve sochař vytvoří zvětšený model do keramické hlíny, ze které se poté vytvoří odlitek ze sádry a následně je zmenšen pomocí redukčního přístroje na požadovanou velikost. Razidlo je následně tepelně zpracováno na požadovanou tvrdost. Povrch je pak leštěn a vyhlazován.

Plíšky kovu se usadí do kulatého prstence mezi vnější a vnitřní stranu razidla. Díky tlaku působícímu na obou stranách je vyrobena medaile.

skrýt filtr
Provedení
Hmotnost
Rok ražby
Téma
Cena

Seřadit podle:
Cena  vzestupně sestupně

Mohlo by Vás zajímat - Stříbrné medaileNejvětší slávu získaly medaile na konci 16. století, kdy je evropští panovníci začali darovat vzácným hostům nebo osobnostem např. za vojenské zásluhy. V této době se začínají připevňovat na oblečení, nebo nosit pověšené na krku.