Aktuální ceny: Cena zlata 2327.35 USD/oz   Cena stříbra 29.387 USD/oz   USD 23.010 Kč   EUR 24.700 Kč  
Nákup v  

Jak mohou drahokamy, krystaly či perleť obohatit vaši sbírku zlatých i stříbrných mincí?

Blog
19.3.2024 | Zlaťáky

Také jste si mysleli, že se při výrobě sběratelských mincí používají pouze drahé kovy? Pak byste své představy o tomto stále oblíbenějším segmentu investic měli přehodnotit. Skutečnost je totiž o poznání pestřejší. Vedle obvyklého zlata a stříbra — případně o něco vzácnější platiny — které vždy tvoří materiál pro výrobu samotné mince, se na mincích jako doplněk totiž čas od času mohou objevit i další drahé materiály, které z mincí dokáží učinit opravdu výjimečné a luxusní exempláře vašeho sběratelského portfolia. Je libo mince s drahokamem, zářivými krystaly, nebo snad dáte přednost minci s perletí?Netradiční kombinace, jedinečné série: mince s drahokamem i perletí

Snad každého sběratele někdy napadlo, že by mohl svou sbírku obohatit o něco, co (skoro) nikdo nemá. Jak takový kousek ale sehnat? Rádi poradíme. Nemusí se totiž jednat o žádný nedostupný sen, neboť i v tuzemské nabídce se pravidelně objevují kousky, které jsou originální, netradiční a — zkrátka a dobře — naprosto extra.

Zpravidla se jedná o zlaté nebo stříbrné mince, které ovšem tradiční drahé kovy kombinují s dalšími unikátními materiály. Obvykle se také jedná o produkty pocházející od exotičtějších emitentů, kteří sídlí například v africké Ghaně, na Šalamounových ostrovech či na oceánském ostrově Niue, což může představovat sběratelské lákadlo samo o sobě. Mnozí sběratelé ale také ocení skutečnost, že emise těchto příležitostných mincí bývají většinou omezeny — a to často dokonce na pouhých pár stovek exemplářů.

Výjimečné mince při výjimečných příležitostech vydávají rovněž nejprestižnější mincovny světa, jak můžeme vidět třeba na příkladu australské mincovny v Perthu, která v roce 2022 přišla s luxusní vzpomínkovou mincí k 60. výročí uvedení prvního filmu s nejstylovějším britským agentem Jamesem Bondem. Zlatých pětiuncových mincí v nominální hodnotě 500 Australských dolarů osázených čirými brilianty o váze 0,24 karátů se přitom na celém světě pohybuje — stylově — přesně šedesát!

Proč nezkusit mince s krystaly…

Působivým přírůstkem do sbírky či doplňkovou akvizicí investičního portfolia mohou být ale rovněž mince doplněné pečlivě vybroušenými krystaly z dílen prestižních výrobců. Pozornost mnoha sběratelů upoutaly série mincí Swarovski, v nichž barevné krystaly této značky tajemně září třeba v očích zvířecích symbolů čínského lunárního kalendáře nebo u série legendárních zvířat spojených s tradičním bojovým uměním kung-fu.

…nebo rovnou s jedinečnou perletí!

Legendu z vaší sbírky ovšem nepochybně udělá i mince vykládaná perletí. Perleť tradičně bývá spojována s moudrostí a přináší prý blahobyt, bohatství a úspěch. Všechny tyto atributy a hodnoty se přitom nepochybně snoubí právě ve sběratelských mincích, které tento unikátní přírodní materiál, pocházející z vnitřní části lastur mořských měkkýšů zdobí.

K tomu, aby se z vnitřní části lastury perlotvorky velké mohla stát některá z unikátních mincí ze sérií Mother of Pearl (jak zní anglický název pro perleť) nebo Mother of Pearl - lunární kalendář, je ovšem zapotřebí několika let přírodního růstu a následně pak i dlouhé týdny pečlivé řemeslné práce.
I proto jsou mince z této série zcela jedinečné a není divu, že například zlatá mince oslavující významného cestovatele Marca Pola, byla emitována pro letošní rok 2024 v extrémně limitovaném nákladu — pouhých 25 kusů pro celý svět!

Precizně zpracovaná mince (5 oz) se zlatým okružím a centrálním načervenale lesklým perleťovým portrétem Marca Pola a detaily spojenými s jeho nejvýznamnější plavbou na Dálný východ se tak snadno stane nejvyhledávanějším kouskem vaší sbírky. A možná i nejkrásnějším!

 
Novinka
Limitovaná edice
Poslední kus!
Skladem
359 900 Kč


Další aktuality
Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 44.221.73.157

Holoubek koncern