Aktuální ceny: Cena zlata 2317.02 USD/oz   Cena stříbra 29.091 USD/oz   USD 22.910 Kč   EUR 24.690 Kč  
Nákup v  

Zlaťáky podpořily spolek Rarach

Pomáháme
2.10.2023 | Zlaťáky

Je inspirující mít ve svém okolí osoby, kterým nejsou lhostejné těžké životní situace druhých. Dobrovolníky, kteří dokáží v dnešní hektické a materiální době rozpoznat podstatu skutečné pomoci a nesobecky věnovat svůj volný čas ostatním lidem, bez ohledu na čistě vlastní prospěch.

Právě takové lidi spojuje občanské sdružení Rarach, kterému Zlaťáky.cz velmi rády přispěly finančním darem pro jejich další rozvoj.Spolek Rarach byl založen před 19 lety jako dobrovolná, zájmová a dobročinná organizace, sdružující pedagogy, rodiče a veřejnost zejména pro osoby se speciálními potřebami. Cílem učitelů ze Základní školy praktické Lužiny bylo především pomoci rodičům a jejich blízkým využít volný čas a zapojit se do sportovních, uměleckých a praktických aktivit po vyučování na této škole. Bohužel finanční prostředky byly v té době nedostatečné a proto se projekt na skoro 8 let pozastavil.

Díky novému vedení a novým členům se však od roku 2012 podařil Rarachu úžasný rozvoj. Mimoškolní aktivity během celého kalendářního roku nabízí nejen osobám s potřebnou péčí, ale také zdravým lidem, kteří tak mají příležitost využít svůj volný čas naplno a společnou prací přispět k osvětě, ke sdružování a k odstranění předsudků a nesprávných představ o životě těchto jedinečných lidí.

Prioritou spolku je zabezpečit veškeré potřeby pro osoby s jakoukoliv formou omezení - ať už fyzickou či mentální. Pomoci jim s osobním rozvojem, podpořit jejich úsilí k začlenění do společenského života a najít nové přátele. Zábavnou a hravou formou je učí pracovat, vzdělávat se a zapojit se do sportovních a kulturních aktivit. Skupina dobrovolníků pro ně organizuje výlety, víkendové pobyty, poznávací zájezdy, příměstské tábory a mnoho dalších aktivit.

Veškerá tato obdivuhodná snaha se však neobejde bez zajištění finanční pomoci dárců z řad fyzických a právnických osob a rovněž nezištné práce členů spolku. A protože naše společnost Zlaťáky.cz ctí povinnost pomáhat potřebným, přivítal náš obchodní ředitel Jan Rožek na pražské prodejně zástupkyně spolku Rarach Kateřinu Zemanovou a Bc. Kateřinu Urbanovou, v čele s jejich ambasadorkou Mahulenou Bočanovou a předal jim dárkový šek s částkou 50 000 Kč. Tato částka přispěje na koupi minivanu, který pomůže zajistit mobilitu osobám se sníženou pohyblivostí.

Děkujeme spolku Rarach za jejich nasazení a přejeme spoustu krásných zážitků při cestách za novým dobrodružstvím.Další aktuality
Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.230.173.188

Holoubek koncern