Aktuální ceny: Cena zlata 2344.225 USD/oz   Cena stříbra 27.879 USD/oz   USD 23.700 Kč   EUR 25.270 Kč  
Nákup v  

Zlato se veze na býčí vlně, cena stoupá a poráží 3-měsíční maxima

Analýza trhu
5.3.2024 | Ing. Jakub Petruška, Zlaťáky

Zlato vstoupilo do nového týdne na velice pozitivní, býčí vlně, přehouplo se přes 2 100 USD / Oz a dosáhlo tak nového 3-měsíčního maxima. Tento růst byl především poznamenán zvyšujícími se sázkami na brzký počátek snižování úrokových sazeb ze strany americké centrální banky FED, který by mohl nastat v červnu letošního roku.Již v minulém týdnu se zlato naladilo na růstovou vlnu a to především z důvodu horších dat, které se týkaly výrobní a stavební aktivity v USA, růstu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a významnou roli hrála také zmírňující se inflace a také holubičí tóny ze strany představitelů FEDu. Od pondělí 26. února, do pátku 1. března tak cena zlata vzrostla o cca 2,4% v USD a cca o 2,7% v korunovém vyjádření.
Po víkendu růstová dynamika nabírala dále na síle a zlato se v pondělí 4. března dostalo až k úrovni téméř 2 120 USD/ Oz (cca 49 500 Kč) a dosáhlo tak nejvyšší hodnoty od počátku prosince 2023. I přes stále pokračující restriktivní měnovou politiku americké centrální banky, jejímž cílem je především bojovat proti stále vyšší inflaci, si zlato vede velice dobře a očekává se jeho další postupný růst.

Jen od počátku letošního roku vzrostla cena zlata z cca 2 063 USD / Oz (přibližně 46 200 Kč) na dnešních cca 2 120 USD / Oz (přibližně 49 500 Kč), tedy v dolarech si již letos připsalo cca 2,7 % USD, v korunovém vyjádření kolem 7 %, k čemuž přispívá i slabší koruna.

Předpokládá se, že letošní rok bude pro zlato i nadále velice pozitivní a dá se očekávat jeho postupný růst. Hlavními faktory, které jej budou podporovat jsou především pokračující geopolitické problémy, očekávaný obrat měnové politiky FEDu, vývoj čínské ekonomiky, která se potýká z mnoha problémy, pokračující hromadění zlata ze strany centrálních bank napříč světem, enormní růst zadlužení USA (již nyní dosahuje úrovně cca 34,4 bilionů USD, což je od června loňského roku nárůst o téměř 2,5 bilionů USD) a mnoho dalších případných nečekaných událostí, které představují tzv. “černé labutě”.

Níže uvádíme aktuálně nejprodávanější investiční produkty z naší nabídky:

 


Další aktuality
Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 44.201.97.224

Holoubek koncern