Vzhledem k nařízení vlády ČR fungují naše prodejny v omezeném režimu. Veškeré objednávky zasíláme ZDARMA poštou. V pondělí 26.10.2020 je nefixační den. Více info zde. Děkujeme za pochopení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Amerika může zkrachovat již v polovině února

autor: Internet

WASHINGTON: Spojeným státům americkým docházejí peníze rychleji, než se očekávalo.

silver_1_kilo_argor_snake

Američanům mohou peníze dojít již v polovině února, což je o polovinu měsíce dříve, než se očekávalo. Došlo by k tomu, pokud by se republikáni nedohodli s Barackem Obamou na zvýšení stropu pro státní dluh. Vyplývá to z nové studie, na kterou upozornil deník Washington Post.

"Podle našich výpočtů, máme na řešení mnohem méně času, než se mnozí domnívají," řekl Steve Bell, šéf oddělení ekonomické politiky v Bipartisan Policy Center, která analýzu vypracovala.

Americké vládě mají dojít peníze někdy mezi 15. únorem a prvním březnem. Datum bude záviset od hospodářského růstu a výběru daní.

Studie poukazuje na to, že situace v zemi je vážná, zvláště před blížící se bitvou o zvýšení stropu pro státní dluh. Naposledy, když se Obama snažil získat souhlas republikánů na zvýšení dluhového stropu, vedlo to k politické krizi a Ameriku to stálo snížení ratingu agenturou Standard & Poor.

Podobná krize může přijít i v tomto roce. Republikáni budou od Obamy požadovat za zvýšení stropu výrazné úspory v rozpočtu.

Obama však prohlašuje, že s politickými protivníky se vyjednávat nechystá. Kongres by měl limit zvýšit, protože peníze jdou na úhradu výdajů, které již byly schváleny.

Pokud kongres nezvýší dluhový strop ve lhůtě, Bílý dům uvádí, že zemi může čekat bankrot.

bars_argor_500g_100gpátek 18. ledna 2013

Starší aktuality

Archiv aktualit