Vzhledem k nařízení vlády ČR fungují naše prodejny v omezeném režimu. Veškeré objednávky zasíláme ZDARMA poštou. V pondělí 26.10.2020 je nefixační den. Více info zde. Děkujeme za pochopení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Olympijské medaile z nejhlubšího dolu světa

autor: Internet

olympic_medals_2012_london

LONDON(BullionStreet): Téměř všechny medaile pro nastávající olympijské hry v Londýně 2012 obsahují kovy z nejhlubšího dolu světa - The Bingham Canyon na jihozápadě Salt Lake City v horách Oquirrh v USA.

99% kovu použitého na olympijské medaile pochází právě z tohoto dolu, který je spravován společností Kennecott Utah Copper Corp a vlastněn Londýnskou společností Rio Tinto. Zhruba 1% kovu je z dolu Rio Tinta v Mongolsku.

Kennecott poskytuje kov pro 4700 medailí, které budou představeny na olympiádě. Každá z nich váží skoro 14 uncí, řekl Matthew Lengerich, generální ředitel společnosti Bingham Canyon Mine.

I když zlato, stříbro a měď použité pro olympijské medaile mají celkovou hodnotu kolem $7.300.000, společnosti se rozhodli poskytující kov plně hradit ze svého.

"Tyto medaile jsou darem Kennecott Utah Copper a Rio Tinto olympiádě v rámci našeho sponzoringu olympijských her," řekl Lengerich.

Pro projekt olympijských medailí bylo společností Kennecott rafinováno na 45 kilo zlata, 6 tun stříbra a pár tun mědi. Kovy byly odeslány do Evropy. Bronz je slitina mědi, zinku a cínu. Cín byl přidán z dolů v Anglii a Austrálii. Jakmile je vše připraveno, kovy jsou vytvarovány do prázdných medailí.

Prázdné medaile jsou poté raženy v anglické královské mincovně ve Walesu na olympijské medaile.

countdown_london_2012_zlata_mince_proofúterý 10. července 2012

Starší aktuality

Archiv aktualit