+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality obchodu zlataky.cz

Padla magická hranice 1900 dolarů. Zlato pokořilo další rekord

autor: Internet

Cena zlata poprvé v historii překonala hranici 1900 dolarů za unci. Jen za poslední týden tak na ceně připsala zhruba 120 dolarů. Vzhůru ji tlačí přetrvávající obavy ohledně vývoje světové ekonomiky. Zlato je totiž považováno za bezpečnou investici v období nejistoty.

gold_bars_argor

Aura kolem zlata opět zapůsobila, cena tohoto kovu láme jeden rekord za druhým. Už čtvrtým dnem v řadě pokořila historické maximum, v úterý brzy ráno to bylo 1911 dolarů za troyskou unci.

Následně se ale zlato vrátilo k hranici 1900 dolarů. Tam se ale podle analytiků příliš dlouho neudrží. Výstup k 2000 dolarům je údajně více než pravděpodobný.

Daří se ale i ostatním drahým kovům. Stříbro dnes roste o 0,87 % na 43,70 dolaru za unci. "Zlato chudých" je navíc s letošním prozatimním nárůstem ceny o 41,4 % vůbec nejziskovějí komoditou letošního roku.

Investoři nyní vyčkávají na nové údaje o stavu světového hospodářství. "Neslýcháme totiž mnoho dobrých zpráv z Evropy či Spojených států," upozornil obchodník Darren Heathcote ze společnosti Investec Australia. "Investoři se v těchto obtížných časech prozatím rádi obrací ke zlatu jako k bezpečnému útočišti," dodal.

Podle některých analytiků podporují poptávku po zlatě rovněž spekulace o tom, že americká centrální banka představí nová opatření na pomoc domácí ekonomice. Tato opatření by mohla vést k poklesu kurzu dolaru, jenž by snížil cenu žlutého kovu z pohledu držitelů ostatních měn.

"Základním motorem cen zlata je klesající hodnota amerického dolaru," uvedl podle internetového serveru BBC analytik Colin Whitehead ze společnosti Fat Prophets. "Čím více peněz (Američané) vytisknou, tím silnější bude zlato," dodala.pátek 19. srpna 2011

Starší aktuality

Archiv aktualit