Vánoční dárky včas! U položek skladem zaslaných Českou poštou garantuje ČP dodání do Vánoc při objednávce do 18. prosince. U položek na objednávku nebo u objednávek nad momentální skladovou zásobu dodání do Vánoc negarantujeme.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality obchodu zlataky.cz

Zlatá a Stříbrná svatba?

autor: Internet

Každá země má různé zvyky, ale během let se zvyk dávat hodnotné dary při výročí svatby spojil v jedno. Původ této tradice nalezneme ve středověkém Sasku kde k 25. výročí svatby byl pár obdarován svými příbuznými a nejbližšími přáteli stříbrným věncem.

Částečně jim tím pogratulovali ke štěstí, které jim přineslo tolik krásných roků spolu a částečně oslavili skutečnost, že právě vstupují do do dalších let plných harmonie směrem k 50. výročí, kde budou obdarováni věncem zlatým.

svatba

Tato výročí se od té doby označují za Stříbrnou a Zlatou svatbu. Během několika let se k těmto tradicím připojila i další výročí svatby jako jsou: 5. výročí tzv. Dřevěná, 10.výročí tzv. Cínová, 15.výročí tzv. Křišťálová, 20.výročí tzv. Porcelánová, 30.výročí tzv. Perlová, 40.výročí tzv. Rubínová, 60.výročí´tzv. Diamantová.

Například ve Velké Británii se diamantová svatba slavila při 75. výročí, ale časem se toto výročí změnilo na šedesáté( což je přeci jen o něco reálnější). 60.výročí Královny Viktorie na trůnu bylo též označené za Diamantové výročí.

A tak jestli přemýšlíte o dárku pro novomanžele, budete se ženit či vdávat nebo vy sami slavíte výročí a chcete, aby váš dárek či vzpomínka zůstala stále krásná a nejen to získala časem i větší hodnotu, pak neváhejte a vyberte co jiného než Stříbrný svatební tolar či Zlatý svatební dukát. No a až budete slavit diamantovou svatbu tak nám zavolejte.

Stříbrný svatební tolar 2009 a Zlatý svatební dukát 2009středa 24. března 2010

Starší aktuality

Archiv aktualit