Pobočka Liberec je z důvodu nemoci uzavřena. Za vzniklé potíže se omlouváme.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Perth mincovna vydává stříbrnou minci Frédéric Chopin

autor: Internet

Australská Perth mincovna nedávno vydala druhou minci ze série pěti mincí věnovanou těm největším hudebním skladatelům. Tato mince o váze 1 unce je věnována ku příležitosti 200. výročí narození klavírnímu géniovi Frédéricu Chopinovi.Delacroix_chopin

Rub mince zobrazuje portrét Frédérica Chopina spolu s houslovým klíčem a notovou listinou v pozadí. Nápisy podél pravého rohu mince jsou "Frédéric Chopin 1810 - 1849" spolu se značkou Perth mincovny "P". Líc mince zobrazuje portrét královny Alžběty II. spolu s datem "2010".

Každá mince je ražena ve špičkové kvalitě proof z 99.9% ryzího stříbra v nákladu pouze 5000 ks a bude dodávána v prezentační krabičce spolu s certifikátem věrohodnosti.

V této sérii pěti mincí již byla vydána stříbrná mince Felixe Mendelssohna a další, které budou následovat k výročí narození budou: Robert Schumann, Gustav Mahler a Franz Liszt. Tyto mince budou vydány v květnu 2010, září 2010 a březen 2011.

2010-Frederic-Chopin-Silver-Proof-Coin

Frédéric Chopin

Frédéric François Chopin, rodným jménem Fryderyk Franciszek Chopin (22. února nebo 1. března 1810, Żelazowa Wola u Varšavy - 17. října 1849, Paříž) byl polský hudební skladatel vážné hudby, který je znám svými klavírními skladbami, kterými se proslavil jako "básník klavíru" . Dvojí zápis jména je patrně dán jeho původem ze smíšeného polsko - francouzského svazku (otec byl francouzský emigrant, matka pocházela ze zchudlého šlechtického rodu z Polska). Byl ovlivněn soudobým uměleckým směrem - romantismem.středa 10. března 2010

Starší aktuality

Archiv aktualit