Z důvodu delší dodací lhůty od našich dodavatelů si vyhrazujeme právo na prodloužení doby dodání. Více info na stránce kontakty.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Kolekce Australských zlatých mincí vydražena za $ 8,39 milionů

autor: Internet

Neuvěřitelná kolekce obsahující jedny z nejcennějších Australských zlatých mincí té nejvyšší kvality byla úspěšně prodána.

Aukce pořádaná v Monetarium (Australia) Pty Ltd. vydražila nejraritnější mince Austrálie přesně za $10,269,084 australských dolarů( taktéž $8.397 US ).australian quartermaster

Tato kolekce byla antologií Australské zlaté měny od roku 1852 až do 1931. Tony Richardson, ředitel Monetarium Pty Ltd, řekl," je to neobyčejný počin shromáždit tak vzácnou kolekci raritních mincí. Pochybuji, že se toto bude kdy opakovat."

Některé vydražené mince jsou nesmírně vzácné a existuje jen pár kusů: Adelaide Assay Office Ingots a Port Phillip Patterns jedny ze dvou pěti liber z roku 1852 a té nejvyšší kvality typu 1 a typu 2 Adelaide liber. Pro Austrálii jsou tyto mince připomenutím její mladé ekonomické nezávislosti. Léta byly nádhernou prezentací první australské měny a jsou jedny z nejcennějších a historicky nejvýznamnějších mincí.

Kolekce představuje kompletní sadu raritních Australských zlatých liber a půl liber: 1853 Proof/vzorek Sovereign a půl Sovereign, 1887 & 1902 Sydney mincovny (5 libra, 2 libra, Sovereign a půl Sovereign) Sady Proof, Proof 1920 Sydney mincovny Sovereign, Proof 1893 Melbourne mincovny půl Sovereign, několik chybných mincí, zdvojení ražby a různých odlišností.

australian quartermaster_ingot

Každá mince v kolekci měla dokument o původu, který je velmi důležitou součástí mince pro sběratele antiky. Před aukcí Tony Richardson řekl."Očekáváme, že aukce si získá velký zájem mezi numismatiky a investory z celého světa, kteří se neustále snaží obměňovat svá investiční portfólia a nalézt stabilní a bezpečný trh. Raritní mince a bankovky byly vždy bezpečným útočištěm pro mnoho investorů v minulosti a výsledky z nynějších prodejů indikují, že stále více investorů hledá opět tuto bezpečnost ."čtvrtek 20. srpna 2009

Starší aktuality

Archiv aktualit