+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality obchodu zlataky.cz

Australská mincovna vydává zlatou koalu 2009 kvality proof

autor: Internet

Australská Perth mincovna vydává již podruhé celosvětově zlatou pamětní minci Koala pro rok 2009 v kvalitě proof . Návrhem pro tento rok je velmi hezké a precizní ztvárnění koaly sedící na větvi stromu.

Koaly jsou po staletí spjaty s Austrálií. Vyskytují se pouze v Austrálii a skoro celý život tráví ve větvích stromů eukalyptu živící se jejich listy. Pro většinu zvířat jsou listy eukalyptu jedovaté, ale koala je dokáže strávit bez jakýchkoli obtíží.Koaly jsou chráněné australskou vládou, ale ne vždy bylo tomu tak. Pro jejich kožešinu byly takřka vyhlazeny. V dnešní době je dokonce i nelegální koalu vlastnit , lze to pouze v případě, že je zraněná a potřebuje nutné ošetření.

2009 Koala zlatá mince
2009 Koala zlatá mince

2009 Koala zlatá mince byla zhotovena z 99 procent čistého zlata v hmotnosti 2 uncí, 1 unce, 1/10 unce a 1/25 unce v nákladu 250, 2000, 5000 a 15000 kusů.

Kromě roztomilé koaly na rubu mince je vyraženo velké P značka Perth mincovny, hmotnost, číslo 9999 pro čistotu a slovo GOLD. Líc mince zobrazuje Královnu Alžbětu II. 1 uncová mince je ražena ve vysokém kontrastu.

Každá mince je uložena v luxusní prezentační krabičce ( jejíž víko je vyrobeno z blahovičníkového dřeva ) spolu s certifikátem věrohodnosti.pondělí 13. července 2009

Starší aktuality

Archiv aktualit