Vzhledem k nařízení vlády ČR fungují naše prodejny v omezeném režimu. Veškeré objednávky nad 10 000 Kč zasíláme ZDARMA. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Rumunské rádio slaví 80. let od prvního veřejného vysílání

autor: Internet

Rumunská národní banka (RNB) v pondělí oznámila, svůj záměr vydat stříbrnou pamětní minci k oslavě 80. výročí založení Rumunského rádia. První veřejné vysílání zahájilo 1. listopadu 1928 v 5:00 hodin. Rumunské rádio do výročního dne slavnostně pořádá nejrůznější události.

Stříbrná pamětní mince má nominální hodnotu 10 lei, váhu 31,103 gramů, průměr 37 mm a vroubkovanou hranu. Do uveřejnění článku (RNB) neuveřejnila konkrétní vzhled mince. Z oficiálních zdrojů (RNB) je znám pouze popis jejího vzhledu:

Líc: v horní části je vepsáno "ROMANIA" a na minci je vyobrazen současný šéf Rumunského rádia, pod tímto vyobrazení zleva doprava je pak zapsán letopočet "1928 2008", znak Rumunska a nominální hodnota mince "10 LEI" ve dvou řádcích. Níže je vyobrazeno zleva doprava Ústředí Rumunského rádia, jak vypadalo v roce 1928 a druhým vyobrazením je moderátorka 30. let mluvící do mikrofonu.

Rub: v horní části nápis ve třech řadách "80 ANI DE LA INFIINTARE", pod tímto nápisem zleva doprava rádiová souprava 30. let a nové logo Rumunského rádia. Ve spodní části jsou vyobrazena sluchátka.pondělí 27. října 2008

Starší aktuality

Archiv aktualit