Pobočka Liberec je z důvodu nemoci uzavřena. Za vzniklé potíže se omlouváme.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Čína: "Stříbro je tou nejlepší investicí"

Autor: Internet

Stříbro bylo jedním z hlavních témat rozhovorů během nedávné návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Mexiku. Čína tak pokračuje ve své pětisetleté tradici - "shromažďování" stříbra z Ameriky.

stribrne_mince_rok_hada_2013

Čína začala obchodovat se stříbrem v Americe v šestnáctém století, zejména v Mexiku a v Peru. V té době nakoupila téměř 40% veškerého vyrobeného stříbra na světě.

Starověká čínská ekonomika byla zcela založena na stříbře. Na rozdíl od jiných národů bylo stříbro velmi ceněné v čínských dynastiích a bylo tedy pro Čínu hlavním obchodním artiklem ve světě již tisíce let.

Není to tak dávno, co čínská vláda zakázala vlastnictví drahých kovů a po té tento zákaz zrušila a představila střední třídě investiční stříbrné slitky. Dnes Čína po stříbru doslova prahne a má velké problémy uspokojit svou obrovskou populaci.

I když je Čína největším světovým producentem zlata, má stále velmi málo drahých kovů a prakticky vůbec žádné stříbro.

Analytici tvrdí: "Čína plánuje vyrábět mnoho produktů, které vyžadují nejvyšší elektrickou a tepelnou vodivost, a stříbro je tím nejlepším kovem k dispozici. Stříbro má potenciál ukládat více energie do malého prostoru než žádný jiný kov. Elektrické přípojky, které zahrnují stříbro, mají tudíž kapacitu zažehnout sílu potřebnou ve vysoké rychlosti".

Čína zůstává hlavním podporovatelem bílého kovu, protože poptávka do výroby se zvýšila v uplynulém desetiletí o více než 82,4 milionu uncí, a to na 159,5 milionu uncí.

Většina analytiků je za jedno v tom, že Čína zůstává silnou ekonomikou s velkou výrobou - stříbro je tou nejlepší investicí a pravděpodobně brzy překoná i zlato, jakožto volba číslo jedna mezi investory. Je to právě obrovská poptávka v průmyslu, která dává stříbru neomezený potenciál.

Analytici dodávají, že cena stříbra poroste, pokud orgány USA a Eurozóny budou nadále tisknout peníze, což vede k oslabení dolaru a eura a následné inflaci v dlouhodobém horizontu.
Starší aktuality


Archiv aktualit