+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

"Věřte zlatu nikoliv Fedu" propagují státy USA

Autor: Internet

ARIZONA: Nedůvěra ve Federální rezervní systém a obavy z toho, že se dolary stanou bezcenné, vytvářejí tlak na více než tucet států, které by rádi měli zlaté a stříbrné mince jako zákonné platidlo.

american_eagle_zlata_investicni_mince_gold_bullion_coin_1oz_2013

Arizona se chystá následovat Utah, který autorizoval drahé kovy jako měnu v roce 2011. Podobně postupují v Kansasu, Jižní Karolíně a další státy USA.

"Opatření podporované vládním hnutím Tea Party jsou většinou symbolické - stále nelze platit za potraviny v Utahu zlatem. Odrážejí přetrvávající obavy z dolaru, zesílené nekonvenční strategií Fedu stabilizovat ekonomiku posledních let." Řekl Loren Gatch, který vyučuje politiku na University of Central Oklahoma.

"Legislativa má signalizovat nespokojenost s měnovou politikou a poukazovat na to, co Ben Bernanke (Předseda Rady guvernérů Federálního rezervního systému) dělá," řekl Gatch, který zároveň studuje alternativní měny v Edmondu, Oklahomě. "Existují dokonce obavy, že vláda, nebo zejména Bernanke a Federální rezervní systém, vytváří politiku, která povede ke kolapsu dolaru."

Od dob recese, která začala v prosinci 2007 Bernanke srazil úrokové sazby téměř na nulu. Fed v březnu prohlásil, že bude nadále kupovat cenné papíry v hodnotě 85 miliard dolarů a to každý měsíc v programu známém jako kvantitativní uvolňování, které vyvýšilo svá aktiva nad 3 biliony dolarů. Jeho účelem je udržení cen dlouhodobých půjček co nejníže, aby zaručily podporu ekonomického růstu.

Podle údajů National Mining Association ve Washingtonu se zlato těží jak v Arizoně, tak v Utahu a největším producentem zlata je Nevada.

Senátor Chester Crandell řekl, "Myslím si, že Arizona jedná naprosto logicky. Když se podíváte na události posledních let a na množství peněz vytištěných Federálním rezervním systémem, který má kontrolu nad penězi, tak by se tím určitě někdo měl zabývat a patřičně na to reagovat. Zlato a stříbro tu bylo od nepaměti a lidem vždy přinášelo pocit bezpečí, a proto bychom měli dostat příležitost je plně využít."
Starší aktuality


Archiv aktualit