Od 10. května jsou naše prodejny opět otevřeny. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

"Věřte zlatu nikoliv Fedu" propagují státy USA

Autor: Internet

ARIZONA: Nedůvěra ve Federální rezervní systém a obavy z toho, že se dolary stanou bezcenné, vytvářejí tlak na více než tucet států, které by rádi měli zlaté a stříbrné mince jako zákonné platidlo.

american_eagle_zlata_investicni_mince_gold_bullion_coin_1oz_2013

Arizona se chystá následovat Utah, který autorizoval drahé kovy jako měnu v roce 2011. Podobně postupují v Kansasu, Jižní Karolíně a další státy USA.

"Opatření podporované vládním hnutím Tea Party jsou většinou symbolické - stále nelze platit za potraviny v Utahu zlatem. Odrážejí přetrvávající obavy z dolaru, zesílené nekonvenční strategií Fedu stabilizovat ekonomiku posledních let." Řekl Loren Gatch, který vyučuje politiku na University of Central Oklahoma.

"Legislativa má signalizovat nespokojenost s měnovou politikou a poukazovat na to, co Ben Bernanke (Předseda Rady guvernérů Federálního rezervního systému) dělá," řekl Gatch, který zároveň studuje alternativní měny v Edmondu, Oklahomě. "Existují dokonce obavy, že vláda, nebo zejména Bernanke a Federální rezervní systém, vytváří politiku, která povede ke kolapsu dolaru."

Od dob recese, která začala v prosinci 2007 Bernanke srazil úrokové sazby téměř na nulu. Fed v březnu prohlásil, že bude nadále kupovat cenné papíry v hodnotě 85 miliard dolarů a to každý měsíc v programu známém jako kvantitativní uvolňování, které vyvýšilo svá aktiva nad 3 biliony dolarů. Jeho účelem je udržení cen dlouhodobých půjček co nejníže, aby zaručily podporu ekonomického růstu.

Podle údajů National Mining Association ve Washingtonu se zlato těží jak v Arizoně, tak v Utahu a největším producentem zlata je Nevada.

Senátor Chester Crandell řekl, "Myslím si, že Arizona jedná naprosto logicky. Když se podíváte na události posledních let a na množství peněz vytištěných Federálním rezervním systémem, který má kontrolu nad penězi, tak by se tím určitě někdo měl zabývat a patřičně na to reagovat. Zlato a stříbro tu bylo od nepaměti a lidem vždy přinášelo pocit bezpečí, a proto bychom měli dostat příležitost je plně využít."
Starší aktuality


Archiv aktualit