+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Centrální banky nakoupily v roce 2012 rekordní množství zlata

Autor: Internet

LONDON: Snaha diverzifikovat rezervy zapříčinila to, že Centrální banky nakoupily v roce 2012 nejvíce zlata za posledních padesát let, oznámila Světová rada pro zlato (World Gold Council).

Centrální banky koupily 534,6 tun drahého kovu v loňském roce, což je nejvíce od roku 1964, v čele s Ruskem, Brazílií a Irákem.

Čisté nákupy centrálních bank v roce 2012 tvořily 12 procent celkové poptávky, ve srovnání s 10 procentním podílem z roku 2011.

Podle nejnovější čtvrtletní zprávy WGC o trendech ve zlatých poptávkách země aktivně přidávají do svých zlatých holdingů a zůstávají silně soustředěny na rozvíjející se trhy, které částečně odráží rozsah růstu rezerv těchto trhů v posledních letech.

Vzhledem k tomu, že oficiální rezervy v těchto zemích rostou, s jejich silným důrazem na americký dolar a eurem denominována aktiva, potřeba pro diverzifikaci se rovněž zvyšuje, píše ve zprávě WGC.

Centrální banky nakoupily od druhého čtvrtletí roku 2009 téměř 1100 tun zlata do svých zlatých rezerv, což se téměř vyrovnalo čistému prodeji 1143 metrických tun v předchozích třech letech.
zlato_argor_wiener_pack
Starší aktuality


Archiv aktualit