+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Měnová inflace a zlato

Autor: Internet

argor_500g_zlate_cihly

24hGOLD: Hlavní vrcholy na trhu se zlatem mají tendenci následovat významné změny v měnové politice - od nejvyšší až k nízké měnové inflaci - se zpožděním o více než dva roky. Pravděpodobně se to stane tímto způsobem, protože to potrvá roky než se dočkáme velkého zvýšení peněžních zásob pro zklidnění ekonomiky. Jinými slovy, trhy a ekonomika budou stále reagovat na období rapidně zrychlující se expanze peněžních zásob na více než dva roky, poté co se měnový trend obrátí. Z praktického hlediska je toto užitečná informace, protože tímto stanoví druhou polovinu příštího roku jakožto nejbližší dobu pro velký zlatý vrchol.

První polovina roku 1970 nám poskytuje dobrý příklad ve vztahu mezi hlavním měnovým trendem a hlavním zlatým trendem. Na konci roku 1974 cena zlata dosáhla svého vrcholu, i když jí předcházel 2 roky klesající trend peněžních zásob.

Druhá polovina roku 1970 nám poskytuje ještě lepší příklad. Jak vyplývá z následujících grafů, tempo růstu se začalo pohybovat směrem dolů na začátku roku 1977 a dosáhlo negativního obratu začátkem roku 1979. Což je počátkem roku 1979 kdy USA zažívala měnovou deflaci! Další graf ukazuje jak cena zlata vzrostla během let 1977-1978 a pak dosáhla dramatického vzrůstu od roku 1979. Naprostým zlatým vrcholem byl leden 1980 - tři roky poté co měnový trend snižoval cenu zlata a jeden rok poté, co v USA propukla měnová deflace.

Momentální situace se lehce podobá těmto událostem a může se stát, že hlavní vrchol v ceně zlata zažijeme v druhé polovině roku 2013 nebo v průběhu roku 2014.

us_tms_yoy_65_81
us_gold_chart_74_81
Starší aktuality


Archiv aktualit