+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Obavy z oslabení růstu - globální akcie, ropa, zlato

Autor: Reuters

(Reuters) - Globální akcie klesly o 2,0 procenta a ropa (Brent) skončila na nejnižší úrovni za posledních 18 měsíců. Záznamy ze čtvrtka ukazují jak se nadále zpomaluje čínská, evropská a americká výrobní činnost, jenž podtrhuje obavy z oslabení globálního růstu.

Tyto údaje přišly jen den poté, co Federální rezervní systém rozšířil svůj měnový stimulační program zaměřený na posílení americké ekonomiky.

argor_gold_500g_bar

Zlato kleslo o 2,5 procenta a téměř zničilo letošní zisky, zatímco americký dolar dosáhl svého největší zisku za více než tři měsíce proti hlavním měnám. Krok Fedu zklamal devizové investory, kteří doufali v agresivnější politiku.

Obchodní činnost v rámci eurozóny se snížila na v pořadí pátý měsíc, zatímco slabší zahraniční poptávka zpomalila růst amerických továren.

Údaje zastiňují výhled pro světovou ekonomiku a tím podtrhly obavy, že evropská dluhová krize se spojí s pomalejším růstem ve Spojených státech a Asii a tím celosvětově poškodí ekonomiku.

"Trhy se obávají zpomalení a to nejen v číslech USA, ale celého světa," řekl Jeffrey Saut, hlavní investiční stratég ze společnosti Raymond James Financial v St Petersburg na Floridě. "(Akciový) trh byl extrémně překoupený tento týden a média mu dala záminku k výprodeji."

Ve středu se Fed rozhodl rozšířit svůj kupní program dluhopisů, přezdívaný "Operace Twist," než aby prováděl rozsáhlejší stimul, jak někteří doufali.

Americká centrální banka oznámila své rozhodnutí poté, co snížila prognózy růstu a zaměstnanosti v největší světové ekonomice v roce 2012 a 2013. Uvedla, že zváží další stimulační opatření, pokud se situace zhorší.

V Evropě, předběžné údaje o výrobě a sektoru služeb v rámci 17 národů eurozóny ukázaly, že pokles nových zakázek v regionu a rostoucí nezaměstnanost postihla důvěru v podnikání.

Dolar index. DXY - míra výkonosti dolarových bankovek proti měnám, vzrostla o 0,8 procenta na 82.241.

Spotová cena zlata klesla o 2,5 procenta na 1.566 dolarů za unci poté, co o něco dříve dosáhla na minimum $ 1,563.88 ve srovnání s 30. prosincem 2011 kde byla na $ 1,563.80.

"Když vidíte, zpomalení v Číně a ve Spojených státech a dluhová krize v Evropě akceleruje, vede to lidi k přesvědčení, že dojde k významnému znehodnocení, zvláště když ceny komodit a drahých kovů jsou úzce svázané s měnovou politikou," řekl Jeffrey Sica, šéf investic u Wealth Management LLC SICA, který dohlíží na 1 miliardu dolarů v aktivech.

silver_and_gold_argor_1kg_100g
Starší aktuality


Archiv aktualit