+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Nové vydání investiční mince Slon africký

Autor: zlataky.cz

Zvláště v těchto těžkých ekonomických časech drahé kovy jsou tou nejlepší investicí. Investování do drahých kovů speciálně do zlata a stříbra může spolehlivě uchránit vaše bohatství od velkých výkyvů ekonomiky nejen v dobách recese. Zlato a stříbro historicky posiluje a neustále zvyšuje svou hodnotu a nelze opomenout právě stříbro, které během své historie má až raketové vzestupy. Investoři nejčastěji investují do investičních slitků a mincí, ale čím dál častěji kupují zvláště investiční mince právě sběratelé. Nejenom, že tím uspokojí svou sběratelskou vášeň, ale zároveň mohou kdykoli a kdekoli proměnit svou sbírku v potřebné finance. Nelze se tedy divit, že stále více a více lidí investuje do zlata a stříbra nejen v podobě slitků, ale hlavně v podobě mincí a medailí.

stribrne_investicni_mince

Jednou z nejzajímavějších stříbrných investičních mincí vyhledávanou nejen sběrateli pro rok 2011 je určitě nové vydání jednouncové stříbrné investiční mince ze série African wildlife (Africká divočina). Mince zobrazuje jedno z nejkrásnějších zvířat Afriky a světa, slona afrického. Toto inteligentní, noblesně mohutné, ale naneštěstí i ohrožené stvoření je zachyceno Bavorskou mincovnou v ryzosti nejčistšího stříbra .999 v nominální hodnotě 100 šilinků.

Za zmínku rozhodně stojí, že mince s tímto motivem byla ražena už v roce 2004 Bavorskou mincovnou v Mnichově v Německu (Das Bayerische Hauptmünzamt Mint), která produkuje mince přes 800 let již od roku 1158 a pro obrovský zájem se mincovna rozhodla tuto minci znovu vyrazit pro tento rok 2011.

1oz_slon_stribrna_investicni_mince_2011_somalsko

Averzní strana mince zachycuje heraldický symbol Somálské republiky, dva leopardy držící štít s vyobrazením pěticípé hvězdy, pod štítem jsou dvě zkřížené kopí přes které je přehozena stuha a dva zkřížené palmové listy.

Mince na své reverzní straně zobrazuje slona afrického v jeho celé kráse spolu se slůnětem v africké divočině. Okruží tvoří nápisy "AFRICAN WILDLIFE" , "ELEPHANT" , "1oz Ag 999".

Tato mince je určitě předurčena k velkému úspěchu a velmi pravděpodobně se stane velmi vyhledávanou mincí a budoucí raritou, což pro investory znamená jen jedno, potenciální budoucí profity.

zlate_investicni_mince_wiener_philharmoniker
Starší aktuality


Archiv aktualit