+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Zlato se do jara vrátí nad 1900 dolarů

Autor: Internet

Cena zlata by v následujících šesti měsících mohla opět pokořit 1900 dolarů za unci. Z exkluzivní ankety HNByznys index nálady analytiků vyplývá, že by investoři mohli obdržet dostatek impulzů k tomu, aby cenu tohoto kovu dokázali posunout o několik stovek dolarů výše.

Cast_Bar

Cena zlata bude i nadále růst, v půlročním horizontu to alespoň předpokládají přední čeští analytici a makléři.

Cena zlata by se podle jejich odhadů do šesti měsíců mohla vyšplhat až ke svým rekordním hodnotám nad hladinu 1900 dolarů za troyskou unci.

Objevují se i názory, že by tento kov mohl být za půl roku i dražší. Komoditní stratég Saxo Bank Ole S. Hansen odhaduje, že by pro žlutý kov neměla být problémem ani hladina 1950 dolarů za unci (což je mimochodem potvrzení jeho dřívějšího odhadu). Analytik České spořitelny Ľuboš Mokráš pak očekává cenu zlata v rozmezí 1800 až 2000 dolarů.

"Recese a další uvolnění měnových politik klíčových centrálních bank by ale tento kov mohly posunout výrazně přes 2000 USD/oz," doplňuje Mokráš.

V růstovém odhadu ale není osamocen, často se v delším horizontu objevují odhady i o několik stovek dolarů vyšší, v několika případech jsme zaznamenali úroveň začínajících trojkou.

Z výsledků ankety HNByznys index nálady analytiků tedy vyplývá v půlročním horizontu posílení ceny zlata. Na škále od -5 (analytikovo přesvědčení o 100% poklesu instrumentu) až +5 (víra respondenta v růst) obdrželo zlato známku +0,47.

Cena zlata v USD/Unce

kurz zlata 24h
Starší aktuality


Archiv aktualit