+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Česká mincovna vydává zlatou investiční medaili o váze 1kg

Autor: zlataky.cz

Dnes 13.dubna 2010 vydává Česká mincovna zlatou investiční medaili o váze 1kg. Minulý rok byla jedno kilová medaile vydána k našemu předsednictví v EU a tento rok je TGM_zlata_medaile_1kg_2010tematicky věnována motivům českých bankovek v hodnotě 5000Kč a tak portrétem na této medaili nemůže být nikdo jiný než náš první prezident Prof. Dr. Tomáš Garrigue Masaryk.

Autorem medaile je akademický malíř Oldřich Kulhánek, který je zároveň tvůrce výtvarné předlohy českých bankovek.

Investiční medaile je ražena z 99,99% ryzího zlata o průměru 85mm, váze 1kg a v nákladu pouze 150ks číslovaných. Medaile bude dodávána v luxusní dřevěné krabičce spolu s certifikátem od České mincovny ve formátu A4.

Prodejní cena této skvostné zlaté investiční medaile je stanovena na 950.000 Kč avšak zde u nás koupíte tuto medaili již za akční cenu 945.000 Kč.

Tyto medaile jsou absolutním klenotem nejen ve světě numismatiky a jsou jednou z nejvyhledávanějších investic.

TGM_zlata_medaile_1kg_2010

Prof. Dr. Tomáš Garrigue Masaryk

(7. března 1850 Hodonín - 14. září 1937 Lány) byl pedagog, politik a filozof. V roce 1918 se stal prvním československým prezidentem.

Masaryk jednal s diplomaty řady zemí, organizoval zpravodajství, psal do novin a přednášel. Pro přesvědčení americké veřejnosti a státníků o československé věci pomohly i Masarykovy dobré styky s představiteli krajanů a vlivnými osobnostmi z jeho předcházejících návštěv u manželčiny rodiny a veřejných vystoupení. Podařilo se mu tak dostat se k prezidentu Wilsonovi a přesvědčit ho, že požadavky porobených národů rakouské monarchie jsou oprávněné - 18. října Wilson veřejně odvolal svoje dosavadní stanovisko, přispěl k rozpadu v troskách ležícího Rakouska-Uherska, a podpořil tak i vznik Československa. Masarykova Washingtonská deklarace se tak stala v podstatě zakládající listinou nového demokratického Československého státu, Čs. republiky.

Starší aktuality


Archiv aktualit