Vzhledem k nařízení vlády ČR fungují naše prodejny v omezeném režimu. Veškeré objednávky nad 10 000 Kč zasíláme ZDARMA. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Perth mincovna vydává stříbrnou minci Frédéric Chopin

Autor: Internet

Australská Perth mincovna nedávno vydala druhou minci ze série pěti mincí věnovanou těm největším hudebním skladatelům. Tato mince o váze 1 unce je věnována ku příležitosti 200. výročí narození klavírnímu géniovi Frédéricu Chopinovi.Delacroix_chopin

Rub mince zobrazuje portrét Frédérica Chopina spolu s houslovým klíčem a notovou listinou v pozadí. Nápisy podél pravého rohu mince jsou "Frédéric Chopin 1810 - 1849" spolu se značkou Perth mincovny "P". Líc mince zobrazuje portrét královny Alžběty II. spolu s datem "2010".

Každá mince je ražena ve špičkové kvalitě proof z 99.9% ryzího stříbra v nákladu pouze 5000 ks a bude dodávána v prezentační krabičce spolu s certifikátem věrohodnosti.

V této sérii pěti mincí již byla vydána stříbrná mince Felixe Mendelssohna a další, které budou následovat k výročí narození budou: Robert Schumann, Gustav Mahler a Franz Liszt. Tyto mince budou vydány v květnu 2010, září 2010 a březen 2011.

2010-Frederic-Chopin-Silver-Proof-Coin

Frédéric Chopin

Frédéric François Chopin, rodným jménem Fryderyk Franciszek Chopin (22. února nebo 1. března 1810, Żelazowa Wola u Varšavy - 17. října 1849, Paříž) byl polský hudební skladatel vážné hudby, který je znám svými klavírními skladbami, kterými se proslavil jako "básník klavíru" . Dvojí zápis jména je patrně dán jeho původem ze smíšeného polsko - francouzského svazku (otec byl francouzský emigrant, matka pocházela ze zchudlého šlechtického rodu z Polska). Byl ovlivněn soudobým uměleckým směrem - romantismem.
Starší aktuality


Archiv aktualit