+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Luxusní sada anglických oběžných mincí 2010

Autor: Internet

Anglická královská mincovna vydává luxusní sadu oběžných mincí pro rok 2010 ve špičkové kvalitě.coin_set_uk_2010_box Tyto sady vydávané každý rok na počest dlouhé historii mincovnictví jsou opět doplněny o speciální mince, které se tematicky věnují významným událostem.

Sada 2010 obsahuje mince od 1p po 2 libry, ale taktéž nádhernou 5 librovou minci připomínající Obnovení monarchie v roce 1660. Dvoulibrová mince je věnována na počest Florence Nightingale, 1 librová mince začíná sérii čtyř motivů věnovaných čtyřem hlavním městům( Londýn, Belfast a příští rok Cardiff a Edinburgh ) a 50p mince vyzdvihuje 100.výročí Girl Guides ( Dívčího skautu ).

Královský Erb
Nové návrhy pro oběžné mince od 1p po 1 libru byly představeny v roce 2008. Ztvárněny Matthew Dentem na počest dlouhé historie království v Británii. Design se plně věnuje štítu Královského erbu, který se vyskytuje na mincích od dob vlády Edwarda III (1327-1377). 1p až 50p zobrazují erb pouze částečně zatímco 1 librová mince odhaluje šít v celé jeho kráse.

Obnovení monarchie
Před 350 lety monarchie byla mírumilovně obnovena za vlády Charlese II.Pětilibrová mince věnovaná právě této události reprezentuje korunu sv. Edwarda, nově zhotovenou pro korunovaci Charlese II.. Dubové větve symbolizují jeho únik po bitvě u Worcesteru v roce 1651.

coin_set_uk_2010_five

Florence Nightingale
Během krvavé války Florence Nightingale vzala team zdravotních sester do Konstantinopolu na pomoc nemocným a vážně zraněným. Dvoulibrová mince je ražena na počest této výjimečné ženy ku příležitosti 150. výročí. Pozadí zobrazeno na minci symbolizuje paprsky světla z její lampy.

coin_set_uk_2010_two
Starší aktuality


Archiv aktualit