Od 10. května jsou naše prodejny opět otevřeny. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Představen návrh stříbrné mince  Boy Scouts of America 2010

Autor: Internet

Americká mincovna představila design pro stříbrnou minci roku 2010 Boy Scouts of America. Stříbrná pamětní jednodolarová mince bude vydána k 100. výročí na počest všem skautům Ameriky.

Ministr financí Timothy F. Geithner schválil tento design 16. září 2009. Návrh lícní strany mince autorky  Donna Weaver z institutu United States Mint Artistic Infusion Program Master zobrazuje tří mladé skauty - chlapce, mladého muže a ženu jak hrdě salutují. Mladá skautka symbolizuje jak se organizace vyvíjela během minulého století a jak dokázala začlenit mezi sebe nejen spoustu mladých chlapců, ale i mladých dívek. Nápisy na líci zní CONTINUING THE JOURNEY ( Pokračujeme v cestě ), 1910, 2010, IN GOD WE TRUST ( V Boha věříme ) a LIBERTY ( Svoboda ).

2010-Boy-Scouts-of-America-Centennial-Commemorative-Coin-Design

Design rubové strany mince byl zhotoven rytcem americké mincovny Jim Licaretzem a zobrazuje emblém amerických skautů. Nápisy kolem designu zní UNITED STATES OF AMERICA, BOY SCOUTS OF AMERICA, BE PREPARED ( Bud' připraven ), E PLURIBUS UNUM a ONE DOLLAR.

Americká mincovna bude razit tyto mince jak ve kvalitě proof tak ve kvalitě standard z 90% ryzího stříbra. Náklad bude limitován na 350,000 kusů a výtěžek z daňových přirážek poputuje k National Boy Scouts of America Foundation, která tvoří fondy pro místní úřady a problémové lokace týkající se skautingu.
Starší aktuality


Archiv aktualit