+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Představen návrh stříbrné mince  Boy Scouts of America 2010

Autor: Internet

Americká mincovna představila design pro stříbrnou minci roku 2010 Boy Scouts of America. Stříbrná pamětní jednodolarová mince bude vydána k 100. výročí na počest všem skautům Ameriky.

Ministr financí Timothy F. Geithner schválil tento design 16. září 2009. Návrh lícní strany mince autorky  Donna Weaver z institutu United States Mint Artistic Infusion Program Master zobrazuje tří mladé skauty - chlapce, mladého muže a ženu jak hrdě salutují. Mladá skautka symbolizuje jak se organizace vyvíjela během minulého století a jak dokázala začlenit mezi sebe nejen spoustu mladých chlapců, ale i mladých dívek. Nápisy na líci zní CONTINUING THE JOURNEY ( Pokračujeme v cestě ), 1910, 2010, IN GOD WE TRUST ( V Boha věříme ) a LIBERTY ( Svoboda ).

2010-Boy-Scouts-of-America-Centennial-Commemorative-Coin-Design

Design rubové strany mince byl zhotoven rytcem americké mincovny Jim Licaretzem a zobrazuje emblém amerických skautů. Nápisy kolem designu zní UNITED STATES OF AMERICA, BOY SCOUTS OF AMERICA, BE PREPARED ( Bud' připraven ), E PLURIBUS UNUM a ONE DOLLAR.

Americká mincovna bude razit tyto mince jak ve kvalitě proof tak ve kvalitě standard z 90% ryzího stříbra. Náklad bude limitován na 350,000 kusů a výtěžek z daňových přirážek poputuje k National Boy Scouts of America Foundation, která tvoří fondy pro místní úřady a problémové lokace týkající se skautingu.
Starší aktuality


Archiv aktualit