Od 10. května jsou naše prodejny opět otevřeny. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Kalendářní medaile 2010 od Rakouské mincovny

Autor: Internet

Rakouská mincovna vyrobila nové kalendářní medaile a žetony štěstí pro rok 2010 a tím pokračuje i další rok v této populární sérii. Toto nové vydání je skvělý nápad jak oslavit rok 2010 a blahopřát hodně štěstí do nového roku.

Kalendářní medaile je věnována tento rok vládci Apollo, boha slunce. Navržena a vyryta hlavním rytcem Rakouské mincovny Thomas Pesedorferem, medaile zobrazuje mocného Apolla (v řecké mytologii též Helios) jak bravurně jednou rukou řídí své hřebce směrem k nebi a druhou rukou ukazuje na slunce a slova "Jahr der Sonne" alias "Rok slunce" v levém horním okraji medaile.

2010-calendar-medal

V pozadí medaile můžeme vidět lva, který symbolizuje znamení horoskopu, které bude svítit v roce 2010. Pro tvrdě pracující, loajální a možná trochu konzervativního lva by měl být rok 2010 zvláště významný. Na rubové straně medaile jsou zobrazené všechny neděle jako paprsky slunce vycházející z hlavy umístěné na levé straně spolu s rokem 2010.

Kalendářní medaile je Rakouskou tradicí již od roku 1930. Ročně je medaile věnována různým motivům týkajících se astrologie. Medaile je ražena z 90% ryzího stříbra o váze 26g a průměru 40mm.
Starší aktuality


Archiv aktualit