Vzhledem k nařízení vlády ČR fungují naše prodejny v omezeném režimu. Veškeré objednávky nad 10 000 Kč zasíláme ZDARMA. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

První dáma Spojených států Margaret Taylor

Autor: Internet

Americká mincovna vydává 3.prosince 2009 další zlatou minci o váze půl unce 24 karátového zlata První dáma USA Margaret Taylor. Mince budou vydány jak v kvalitě proof tak v kvalitě standard.

Maximální náklad zlatých mincí  bude 40,000 kusů v obou kvalitách. Každá mince bude ražena o váze půl unce (15,57g) z 99% ryzího zlata v nominální hodnotě $10. Cena se bude pohybovat podle cen zlata na světových trzích pravděpodobně  $741 za standardní kvalitu a $754 za kvalitu proof.

Margaret-Taylor-First-Spouse-Gold-Coin-Proof

Zlatá mince Margaret Taylor je již třináctá ze série věnované prvním dámám USA a pátou mincí vydanou tento rok 2009. Zlaté mince již vydané v tomto roce jsou Anna Harrison, Letitia Tyler, Julia Tyler a Sarah Polk.

Margaret Taylor

Margaret Mackallová Smithová Taylorová (21. září 1788, Calvert County, Maryland - 14. srpna 1852, East Pascagoula, Mississippi) byla manželkou 12. prezidenta USA Zachary Taylora. Vzhledem k nemoci funkci první dámy USA nevykonávala, jako oficiální hostitelka vystupovala její dcera Mary Elizabeth Taylorová Blissová.
Starší aktuality


Archiv aktualit