+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Nový indiánský motiv pro americký dolar 2010

Autor: Internet

Americká mincovna dnes oznámila nový motiv pro rubovou stranu mince, který bude použit na americkém dolaru 2010 Native American. Tato série mincí zobrazuje každý rok různé designy na rubové straně věnovány na počest původním Američanům - Americkým indiánům.

2010-native-american-dollar

Návrh je založen na tématu "Government - The Great Tree of Peace" ( Vláda - Ohromný strom míru ) a zobrazuje  Hiawatha Pásek spolu s pěti šípy svázanými dohromady. Tento pásek je vizuální záznam stvoření Haudenosaunee nebo-li Konfederace Irokézů. Symboly na pásku a pět šípů představují pět národů: Onondaga, Mohawk, Oneida, Cayuga, a Seneca. Rub bude zobrazovat nápisy "United States of America", "$1", "Haudenosaunee" and "Great Law of Peace" ( Velký zákon míru ). Celkový design je navržen jedním z hlavních designérů z Artistic Infusion Program Thomas Clevelandem.

Líc mince bude zobrazovat portrét Sacagawea a dítěte od Glenna Goodacrea. Tento design byl již použit v minulých sériích dolarových mincí. Nápisy na lícní straně mince jsou tradičně "Liberty" ( Svoboda ) and "In God We Trust" ( V Boha věříme ). Moto "E Pluribus Unum", datum a značka mincovny budou vyryty na hraně mince.

Native American Dolar bude vydán v lednu 2010 prodáván během celého roku. Podle amerického zákona, nejméně 20% vyprodukovaných dolarů musí být tematicky spojovány s indiánskou kulturou.
Starší aktuality


Archiv aktualit