+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Pamětní mince Steve Irwin od Australské mincovny

Autor: Internet

Australská královská mincovna vydává pamětní minci Steve Irwin, která zapadá do série Inspirational Australians. Série je věnována osobnostem, které se zapsali svými jedinečnými činy do paměti nejen australské společnosti. Steve Irwin je oceněn tímto vydáním jako druhý v této sérii.

Mince byla poprvé oficiálně představena v Australské zoo Graham Smithem, ředitelem královské mincovny, Terri Irwinem a Sanchez the Alligator. Slavnost byla pořádána na Steve Irwin Day 15. listopadu 2009. Mince byla ražena v nominální hodnotě $1 z bronzu o váze 9g, průměru 25mm a znázorňuje portrét Steve Irwina obklopen divokou přírodou navržen Caitlin Goodallovou.

steve-irwin-coin

Stephen Robert "Steve" Irwin

(22. února 1962 Essendon, Victoria - 4. září 2006 pobřeží u Port Douglas) byl australský autor dokumentárních filmů. Proslavil se zejména televizním seriálem The Crocodile Hunter.

Stephen Robert Irwin, přezdívaný "The Crocodile Hunter" (Lovec krokodýlů), byl australský přírodovědec a televizní osobnost. Nejvíce proslulý televizním pořadem ze života zvěře, The Crocodile Hunter, ve kterém vystupovala také jeho žena Terri Irwin. Spolu s ní také vlastnil a staral se o australské zoo v Beerwah v Queenslandu, které založili jeho rodiče.

V roce 1992 se Irwin oženil s Terri Raines (původem z Eugene v Oregonu) mají spolu dvě děti: dceru, Bindi Sue Irwin (nar. 24. července 1998) a syna, Roberta Clarence "Boba" Irwina (nar. 1. prosince 2003. Steve Irwin zemřel 4. září 2006 na následky bodnutí rejnokem do srdce při podvodním natáčení svého nového dokumentárního pořadu.
Starší aktuality


Archiv aktualit