Pobočka Liberec je z důvodu nemoci uzavřena. Za vzniklé potíže se omlouváme.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Stříbrná mince Mír a Bezpečí

Autor: Internet

Finská mincovna vydává první ze série mincí  "Ethical Collector Coins" ( Etické Sběratelské mince ). První mince zobrazuje motiv "Mír a Bezpečí" a je taktéž první stříbrnou sběratelskou mincí vydanou Finskou mincovnou v nominální hodnotě 20 euro.

Etické sběratelské mince jsou inspirované hlavními událostmi a fenomény současnosti. Motiv pro každou minci byl vybrán Sběratelskou komisí vedenou Finským ministerstvem financí. Mince "Mír a Bezpečí" byla navržena  sochařem Tapio Kettunenem, který vyhrál veřejnou designérskou soutěž.

Prezident Martti Ahtisaari byl u toho když první mince byla vyražena a taktéž podepsal certifikát věrohodnosti, který obsahuje tu nejdůležitější zprávu z jeho projevu v Oslo při slavnostním předávání Nobelovy ceny míru: "Mír je záležitost vůle".

peace-and-security_silver_coin

Maarit Aarni-Sirviö, CEO Finské mincovny řekl: "Mír a bezpečí je vždy tím nejdůležitějším tématem a proto skvělým motivem pro ražbu nové sady mincí. Jsme rádi, že president Ahtisaari, který je celosvětově známý tím, že vedl obtížná vyjednávání v otázkách míru se zúčastnil první ražby mince, která nese tak důležitou zprávu. Norské oddělení naší společnosti je velmi hrdé, že vyrobilo Nobelovu cenu míru společně s medailemi ražené pro tuto událost".

Stříbrná sběratelská mince má průměr 38.61 mm, váží 33.62 g, nominální hodnota je 20 euro a je vydána v nákladě 15,000 kusů.
Starší aktuality


Archiv aktualit