+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Čínské stříbrné mince k 60. výročí

Autor: Internet

Dvě stříbrné mince byly vydány v Číně k 60. výročí nezávislosti. Každá mince odráží sílu a uměleckou zručnost Číny, která se stala jednou z největších světových velmocí.

Líc každé mince zobrazuje Čínský národní emblém ležící na pivoňkách, které v Čínské kultuře symbolizují prosperitu. Emblém znázorňuje populární památku Tiananmen pod pěti hvězdami zarámovaný ozubeným kolem a kousky zrní.

China-60th-Anniversary-1oz-Silver-Coin

Tiananmen byl původně postaven v roce 1420 a sloužil jako vstup do Císařského města. Jeho název znamená - Brána nebeského klidu. Ozubené kolo a kousky zrní reprezentuje rolnictvo a jeho dělnickou třídu. Pět hvězd znázorňuje různé národnosti Číňanů.

Rub na 1 uncové minci zobrazuje moderní Čínské město včetně mrakodrapů, mostů a vysokorychlostního vlaku. Na 1 kilové jsou zobrazeny rakety, satelity a Olympijský stadion v Pekingu. Obě dvě mince nesou Čínské nápisy: "Ku příležitosti 60. výročí založení Čínské lidové republiky 1949-2009".

China-60th-Anniversary-1-Kilo-Silver-Coin

Mince jsou vydány v kvalitě proof z 99,9% ryzího stříbra v nákladě 100 000 kusů a nominální hodnotě 10 Yuanů u 1 uncové mince ( 31,1g) a v nákladě 6000 kusů a nominální hodnotě 300 Yuanů u 1 kilové mince.
Starší aktuality


Archiv aktualit