+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Archeologové našli v Egyptě mince z období Josefa

Autor: Internet

Archeologové objevili stare Egyptské mince nesoucí jméno a podobu biblického Josefa, napsal deník Al Ahram v Kairu. Experti tvrdí, že mince byly objeveny mezi neroztříděnými artefakty v Egyptském muzeu.

Archeologové berou tento významný nález jako vědecký důkaz ( navzdory historikům ), že mince nesloužili jako legální platidlo, ale jako součást výměnného obchodu.

Období kdy Josef žil v Egyptě souhlasí s jinými mincemi raženy v té době,které byly nalezeny ve skladišti muzea, řekli badatelé.

"Důkladný průzkum ukázal, že mince obsahovaly rok ražby a jejich hodnotu a podobizny faraonů, kteří vládli v době ražby. Některé z těchto mincí jsou z období kdy Josef žil v Egyptě a nesou jeho jméno a portrét," napsal Al Ahram.

Objev ve skladišti vedl Dr. Sa'id Muhammad Thabeta aby se obrátil ke Koránským veršům, které popisují mince používané v dávném Egyptě.

Studie Dr. Thabeta ukázali, že to co spousta archeologů bralo jako různé ornamenty nebo uctívané artefakty, jsou ve skutečnosti mince. První fakt je, že mnoho těchto mincí bylo nalezeno na různých archeologických nalezištích a jako druhý fakt je oválný tvar , který má dvě tváře na každé straně: jedna strana s nápisem, zvaná popsaná tvář a druhá strana zvaná vyrytá tvář - zkrátka jako na mincích, které používáme dnes.

josef

Josef

Příběh obsažený na konci knihy Genesis vypráví následující: Josef jako Jákobův druhý nejmladší syn a prvorozený jeho milované Ráchel byl otcem milován, a to na úkor svých bratří. Jejich vzájemná řevnivost přerostla nakonec do takových rozměrů, že se bratři pokusili Josefa zbavit a prodali ho do Egypta jako otroka. Josef se však v Egyptě, pod Boží ochranou, vypracoval na nejvyššího otroka v domě Potifarově. Když se zalíbil jeho ženě, pokusila se jej svést, na což Josef nepřistoupil. Ze msty Potifarova žena Josefa nařkla, že ji chtěl znásilnit, a Josef byl uvržen do vězení.

Díky svému daru interpretace snů však za několik let správně vyložil sny svých spoluvězňů (královského kuchaře a číšníka) a později samotného faraona. Předpověděl sedm let úrodných a následujících sedm let bídy a byl proto pověřen jako nejvyšší správce Egypta, aby se postaral o přežití této země v dlouhé době neúrody. Dostává také nové jméno Cáfnat Pacanéach, "Spasitel světa". Když pak dolehl hlad i na Kenaán, kde žila jeho rodina, která jej považovala (kromě bratrů) za mrtvého a roztrhaného divou zvěří, odešli bratři nakoupit obilí do Egypta. Tam se setkali s Josefem, který vyzkoušel jejich povahu, a když se ujistil o jejich dobrém srdci a ochotě položit život jeden za druhého, dal se jim poznat. Bratři se smířili a celá rodina i s otcem Jákobem se přestěhovala do Egypta, do země Gošen v oblasti nilské delty.

Tento příběh kromě příhody o Josefovi a jeho bratřích vypráví o tom, ja se vlastně Hebrejci (budoucí Izraelité) dostali do Egypta, odkud pak vyšli o mnoho let později pod vedením Mojžíše.
Starší aktuality


Archiv aktualit