+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Královská mincovna vydává výroční mince - Jindřich VIII 2009

Autor: Internet


Královská mincovna vydává mince k Pětistému výročí vzestupu kontroverzního anglického krále Jindřicha VIII . Tito mince jsou dostupné v platině, zlatě, stříbře a mědiniklu.
Dave Knight, Ředitel mincovny pamětních mincí vysvětluje výběr mincí:
/Milují ho nebo nenávidí, Jindřich VIII - tudor je bezpochyby jedním z nejvlivnějších monarchů historie. Jeho vláda změnila tvář Anglie navždy a my jsme cítily , že je nutné aby tato pozoruhodná doba byla vzpomenuta vytvořením mementa v podobě pamětních mincí./

Po smrti svého otce se Jindřich VIII v 17 letech ujmul trůnu, oženil se s Catherine z Aragonu, která byla taktéž vdova jeho mrtvého bratra a byla první manželkou z šesti za jeho vlády .
Jindřich VIII se pravděpodobně nejvíce proslavil popravou dvou svých manželek . Jeho znevažování života se u nich, ale nezastavilo, přibližmě připravil o život dalších 72 000 lidí. Tento fakt je velmi zvvláštní, jelikož Jindřich VIII se považoval za extrémně věřícího.

Náboženství, ale nebylo to jediné. Jeho touha po synu byla tak velká,že se rozhodl anulovat sňatek se svou první ženou. Nebyl,ale schopen získat anulaci od Papeže a tak spustil sled' událostí, které vedli k otržení se od Katolické církve v Anglii a její následné vyloučení.
Koncem své vlády zabavil majetek církve , popravil několik jejich vůdců a ustanovil se hlavou církve anglické. Kromě jeho tyranických metod s lidmi, kteří stáli proti němu, Jindřich VIII je považován za otce anglického námořnictva. Za jeho vlády a života počet lodí vzrostl ze 7 na 53. Zapříčinil se i o technický pokrok námořnictva, vybavením lodí kanóny, které byly schopny pálit z vodotěsných okének lodi.

Mince 2009 UK Jindřich VIII: Návrh a specifikace

Mince mají nominální hodnotu 5 liber a zobrazují na líci královnu Alžbětu II. navrhnutou Ianem Rankem-Broadlym. Rub mince byl navrhnut Johnem Bergdahlem, který se nechal inspirovat současnou prací Hanse Holbeina. Jindřich je zobrazen stojící před řadou růží v obrazci ve tvaru květu, typické pro mince té doby.


Kov: Platinum / 22 karátové zlato / .925 Sterling stříbro / Kupro-Nikl
Provedení:Proof / Proof / Proof / Běžná kvalita
Limit: 100 / 1509 / 10,000 / 100,000
Hmotnost: 39.94g / 28.28g / 28.28g
Průměr: 38.61mm / 38.61mm / 38.61mm
Balení: Výstavní krabička / Výstavní krabička / Barevný karton
Cena v librách: 4,400.00 / 1,195.00 / 44.95 / 9.99
Starší aktuality


Archiv aktualit