Vzhledem k nařízení vlády ČR fungují naše prodejny v omezeném režimu. Veškeré objednávky nad 10 000 Kč zasíláme ZDARMA. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

První dáma Anna Harrisonová na investiční zlaté minci

Autor: Internet

Před nedávnem jsme přinesli informaci o sérii zlatých investičních mincí roku 2008 věnovanou Prvním dámám amerických prezidentů. Tato série pokračuje i v letošním roce 2009, a to vydáním mince věnované První dámě Anně Harissonové. Mince vyšla 3. března 2009 a jde tak již o devátou minci v této sérii.

Mince bude ražena z 24 karátového zlata, hmotnosti 1/2 unce v provedení špičkové i běžné kvality. Stejně jako u ostatních investičních mincí bude i u této její cena stanovována s platností na každý týden z průměrných cen drahých kovů obchodovaných na Londýnské burze drahých kovů.

Oproti jiným investičním mincím, jejichž náklad se pohybuje ve statisícových nákladech, bude tato mince ražena v nákladu pouhých 40.000 ks. První tři mince v této sérii byly vyprodány do jedné hodiny od zahájení prodeje. U ostatních se již podobný scénář neodehrál, ale i tak se dá mluvit o tom, že jde o velmi zajímavý titul.

Anna Harrisonová byla První dáma, která z důvodu nemoci nemohla být hned od prvního dne, kdy se její manžel stal prezidentem spolu s ním v Bílém Domě. Po měsíci, kdy se uzdravila a chystala se jet za svým manželem, jí zastihla zpráva o umrtí jejího manžela na zápal plic. Její úřadování v roli První dámy tak bylo nejkratší - 30 dní, 11 hodin a 30 minut.

A. Harrisonová zemřela ve svých 88 letech (25. února 1864). Stihla vychovat devět dětí. Pohřbena je vedle svého manžela.

Články související s americkou měnou:
Dívčí skaut bude mít v Americe svou pamětní minci
Zlatá a stříbrná pamětní mince s motivem Marka Twaina
Americká první dáma zobrazena na zlaté investiční minci
Příchod Abrahama Lincolna přináší nová pamětní mince
Braillovo písmo na americké stříbrné pamětní minci
Starší aktuality


Archiv aktualit