+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Kolekce snů z Austrálie (2009 - 2011)

Autor: Internet

Australská mincovna v Perthu spouští sérii mincí z čistého stříbra, zlata a platiny. Mince představují úžasné umění od návrháře mincí Darryla Bellottia. Mince budou vydávány jako legální měna. Jak už je u pamětních australských mincí zvykem, dočkáme se, že některé z nich budou kolorované. Kolekce bude vycházet v průběhu let 2009 ? 2011. Celkem v této kolekci vyjde 45 mincí. V těchto dnech vychází mince s portréty klokana, delfína, hada (pakobra australská), jeřába a ježury australské. Těchto pět zvířat je zpracované ve stříbře, zlatě a platině. Každý kov zpracovává podobu zvířat individuálním způsobem.

Jde o nejnovější kolekci v produkci mincovny. Program seznamuje s fascinujícími pohledy na australskou divokou přírodu, krajinu a kulturu. Kolekce svým zpracováním rozhodně neunikne z hledáčku jak domácích, tak i zahraničních sběratelů, zájemců o krásný dárek a investorů stejně jak tomu bylo už předchozích kolekcích.

Tato nová kolekce ukazuje jedinečnou interpretaci australské divoké zvěře v podání Darryla Bellottia. Bellotti se nechal inspirovat domorodým uměním. Jeho působivá práce má současný a originální nádech. Pro kolekci připravil 45 návrhů. Belloti doufá, že svou prací vyburcuje k většímu uvědomění si krásy australské přírody v její přirozeném prostředí.

Související články s australskýni mincemi:
Australský dolar v podobě Koaly
Starší aktuality


Archiv aktualit