Vzhledem k nařízení vlády ČR fungují naše prodejny v omezeném režimu. Veškeré objednávky nad 10 000 Kč zasíláme ZDARMA. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

"ONE CENT" nová podoba po padesáti letech!

Autor: Internet

Již začátkem srpna jsme Vás v článku "1 cent - Abraham Lincoln ve čtyřech podobách" informovali o úmyslu americké mincovny vydat v roce 2009 oběžnou minci s nejnižší nominální hodnotou, a to hned ve čtyřech podobách - jde o 1 cent. Nyní přinášíme jejich grafické vyhotovení v podobě, v jaké je odhalil ředitel Americké mincovny Ed Moy v pondělí ráno při tiskové konferenci před Lincolnovým památníkem.

Jeho čtyři podoby nebudou vydány najednou. Raženy a dávány do oběhu budou postupně v průběhu celého roku. Pro sběratele pak bude ke konci roku 2009 vydána speciální ražba provedená v původním materiálovém složení, v jakém byl ražen cent v roce 1909.

Tyto čtyři podoby centů budou vydány k oslavě dvoustého výročí narození prezidenta Abrahama Lincolna, který se narodil 12. února 1809. První ze čtveřice centů bude dán do oběhu právě v tento pro Američany tolik památný den tj. 12. února 2009. K oslavě dvoustého výročí bude také vydám stříbrný pamětní dolar o jehož vydání jsme se zmínili v článku "Abraham Lincoln - stříbrná pamětní mince 1$"

V době vydání prvního z těchto centů, tak dojde k první změně ve vzhledu této mince po padesáti letech! "Toto je významný moment v historii našich národních mincí, protože vzhled mince bude reprezentovat první změnu vzhledu Lincolnova centu po půl století": řekl ředitel Moy.

Články související s americkou měnou:
1 cent - Abraham Lincoln ve čtyřech podobách
Abraham Lincoln - stříbrná pamětní mince 1$
Braillovo písmo na americké stříbrné pamětní minci
Skauti budou mít v Americe vlastní minci
50. výročí založení NASA
Starší aktuality


Archiv aktualit