+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Čechy zachvátila zlatá horečka kvůli znehodnocení úspor

autor: Internet

zlato_cihla_desk

Zlatá horečka dorazila ze západoevropských zemí i do Česka. Češi začali nakupovat zlato ve všech možných formách jako diví. Podle analytiků se obávají dopadů možné krize a propadů akcií na kapitálových trzích. Zlaté slitky si proto kupují nejen lidé, kteří jsou bohatí a racionálně uvažují o zhodnocení svých peněz formou, které by se nedotkla krize, ale i lidé, kteří se obávají o své úspory.

Například jen v prodejnách České mincovny si za posledních čtrnáct dní objednali tzv. investiční zlato za více než dvacet miliónů korun. Velký zájem o investiční zlato zaznamenávají i další firmy, jejichž prostřednictvím si mohou Češi kupovat zlato i ze zahraničí.

Zlato patří k těm komoditám, jejichž cena přes všechny krize, růst nezaměstnanosti i inflace v posledních letech pravidelně a nezadržitelně roste.

Cena zlata na světových trzích stoupá na nové rekordy, vůbec poprvé se 9. srpna dostala nad 1770 dolarů (asi 30 106 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Cenu kovu táhne vzhůru hlavně výprodej na akciových trzích a nervozita kolem dalšího vývoje dluhové krize v Evropě a ve Spojených státech.

Podle expertů cena zlata může dál růst, za určitých okolností až ke dvěma tisícům dolarů za unci. I když dojde k nevyhnutelnému poklesu, většina expertů nepředpokládá, že by se cena snížila pod tisíc dolarů. Ze zlatých slitků se neodvádí daň z přidané hodnoty. Kdo chce investovat do zlatých mincí nebo šperků, musí počítat s tím, že při jejich koupi se DPH platí. Cenu však vedle hodnoty drahého kovu zvyšuje právě ještě zpracování.

Kolik zlata je v současné době v Česku mezi občany, se prakticky neví, centrální evidence chybí. Jediný přesný údaj má Puncovní úřad, který se ale týká pouze zlata určeného k výrobě šperků. Na šperky se ročně v Česku zpracuje 15 tun stříbra a 3,5 tuny zlata. Kolik zlata se prodá nebo využije v průmyslu, nebo formou právě tzv. investičního zlata, protože neexistuje centrální evidence, se přesně neví.

Investiční zlato má přesné parametry, jistotu kvality a ryzosti, včetně přesné váhy a čísla slitku a jména výrobce.

Ceny zlata za 30 dní v USD/Unce

kurz zlata 30dstředa 10. srpna 2011

Starší aktuality

Archiv aktualit