+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality obchodu zlataky.cz

Představen návrh stříbrné mince  Boy Scouts of America 2010

autor: Internet

Americká mincovna představila design pro stříbrnou minci roku 2010 Boy Scouts of America. Stříbrná pamětní jednodolarová mince bude vydána k 100. výročí na počest všem skautům Ameriky.

Ministr financí Timothy F. Geithner schválil tento design 16. září 2009. Návrh lícní strany mince autorky  Donna Weaver z institutu United States Mint Artistic Infusion Program Master zobrazuje tří mladé skauty - chlapce, mladého muže a ženu jak hrdě salutují. Mladá skautka symbolizuje jak se organizace vyvíjela během minulého století a jak dokázala začlenit mezi sebe nejen spoustu mladých chlapců, ale i mladých dívek. Nápisy na líci zní CONTINUING THE JOURNEY ( Pokračujeme v cestě ), 1910, 2010, IN GOD WE TRUST ( V Boha věříme ) a LIBERTY ( Svoboda ).

2010-Boy-Scouts-of-America-Centennial-Commemorative-Coin-Design

Design rubové strany mince byl zhotoven rytcem americké mincovny Jim Licaretzem a zobrazuje emblém amerických skautů. Nápisy kolem designu zní UNITED STATES OF AMERICA, BOY SCOUTS OF AMERICA, BE PREPARED ( Bud' připraven ), E PLURIBUS UNUM a ONE DOLLAR.

Americká mincovna bude razit tyto mince jak ve kvalitě proof tak ve kvalitě standard z 90% ryzího stříbra. Náklad bude limitován na 350,000 kusů a výtěžek z daňových přirážek poputuje k National Boy Scouts of America Foundation, která tvoří fondy pro místní úřady a problémové lokace týkající se skautingu.středa 23. prosince 2009

Starší aktuality

Archiv aktualit