+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Zlatá uncová medaile Tomáš Garrigue Masaryk 2017 Proof

48 950 Kč vč. DPH
Zlatá uncová medaile Tomáš Garrigue Masaryk 2017 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Zlatá uncová medaile Tomáš Garrigue Masaryk 2017 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004305
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá pamětní medaile
Průměr: 37 mm
Hmotnost: 31,1 g
Ryzost: 999,9/1000 Au
Provedení: Proof
Hrana: hladká s číslováním
Autor: ak. soch. Jan Lukáš
Emise: září 2017
Náklad: 200 ks
Ražba: Česká Mincovna

Tomáš Garrigue Masaryk

Tomáš Garrigue Masaryk patří k nejdůležitějším osobnostem naší historie. V roce 2017 uplynulo celých 0 let od jeho skonu a jako vzpomínku na ryzí charakter vydala Česká mincovna pamětní medaili z jedné unce ryzího zlata.

T. G. M. se stal legendou již za života a není proto divu, že zprávy o jeho posledních hodinách přijímala veřejnost se zatajeným dechem. V Lánech, kde pobýval, mu po boku stály jeho děti, prezident Edvard Beneš s manželkou i premiér Milan Hodža. Také miliony československých občanů s ním byly prostřednictvím tisku a rozhlasu, které pravidelně informovaly o vývoji „tatíčkova“ těžkého zánětu plic. Pražský diplomatický sbor zavalily tisíce telefonických dotazů a telegramů a neoddychlo si ani ministerstvo zahraničí – oficiálních informací o zdravotním stavu hlavy státu se dožadovali také lidé z ciziny, a to včetně nejvyšších státních představitelů. „Prezident Osvoboditel“ zemřel 14. září 1937 – informaci sdělil jeho syn Jan prostými slovy: „Otec skonal ve 3 hodiny 29 minut.“ Národ byl zprávou hluboce zasažen. „Dnes vydechl naposled Tomáš Garrigue Masaryk, Osvoboditel, duchovní tvůrce a první prezident Republiky československé. Tím se uzavírá věčným mírem jeho tříletý boj se smrtí, boj, ve kterém tělo lidské není nikdy konečným vítězem. I tuto smrt musíme přijmout s odevzdaností a pokorou,“ napsal tehdy Karel Čapek. Básník Jaroslav Seifert se pak s panem prezidentem rozloučil následujícími verši: „Za sto let možná děti našich dětí svým dětem budou teskně vyprávěti o šedém ránu čtrnáctého září navěky označeném v kalendáři.“

Smutné datum je vyznačeno také v kalendáři předního medailéra ak. soch. Jana Lukáše, který našemu prvnímu prezidentovi věnoval pamětní medaili – averzu vévodí jeho charismatický, ale ustaraný portrét obklopený opisem TOMÁŠ GARRIGUE MASARYK, 7. 3. 1850 – 14. 9. 1937. Reverzní strana pak nese československý znak v podobě dvouocasého lva, který je doplněn výčtem Masarykových životním úloh – FILOZOF, HUMANISTA, DEMOKRAT, PEDAGOG, LITERÁT, ZAKLADATEL A 1. PREZIDENT ČESKOSLOVENSKA.

Zlatá uncová medaile vychází v nákladu pouhých 200 kusů.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Zlaté medaile
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.