232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:00–18:00

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

3 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně a Ostravě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Zlaté medaile

Ražba zlatých a stříbrných pamětních medailí probíhá nejčastěji jako připomenutí výročí významných historických událostí nebo osobností. Mezi sběrateli jsou oblíbené díky velkému okruhu témat a historickému kontextu.

Líc zpravidla znázorňuje osobnosti nebo skupinu osob. Rub nese charakteristiku témat výjevy, popisem nebo obrazovým vyprávěním.

Stejně jako mince, se kterými jsou medaile často zaměňovány, jsou medaile vyráběny z drahých a vzácných kovů. Rozdíl mezi mincí a medailí spočívá v nominální hodnotě, kterou medaile nemají. Medaile tedy nejsou oficiálním platidlem. Mince zpravidla razí a emituje národní banka, kdežto medaili může razit státní instituce, tak podnikatelský subjekt.

Medaile jsou vzácné také díky tomu, že se zpravidla razí v nízkých nákladech o pár stech nebo tisících kusech.

skrýt filtr
Provedení
Hmotnost
Rok ražby
Téma
Cena

Seřadit podle:
Cena  vzestupně sestupně

Mohlo by Vás zajímat - Zlaté medailePrvní medaile, kterým se říkalo též medailony, se začaly razit již v antice. Na rozdíl od mincí byl jejich účel čistě reprezentativní. Medailím začali přikládat velký význam evropští monarchové, kteří začali vyrábět medaile jako připomenutí vojenských tažení, narození potomků, apod.

Na konci 16. století se pro výrobu medailí začaly používat razidla a lisy. Od této doby hrála medaile velmi významnou estetickou a intelektuální roli, neboť se začaly nosit jako ozdoba připevněná na šatech, nebo zavěšená na krku.