zlataky.cz
...skutečné hodnoty ve Vašich rukou.
   Kč   €  $  
v košíku je 0  položek
celkem za  0 Kč
Au 1 265,90 USD/oz +0,00% dif Ag 17,65 USD/oz -0,06% dif Pt 941,00 USD/oz -0,21% dif Pd 631,00 USD/oz +0,32% dif USD 24,85 Kč +0,04% dif EUR 27,04 Kč +0,04% 
24.10.2016 12:31:04

Hlídání ceny
Zlatá půluncová medaile Vlasta Burian 2016 Proof

Zlatá půluncová medaile Vlasta Burian 2016 Proof
 
* povinná informace
 
*
*
*
*
*
   

Zlatá půluncová medaile Vlasta Burian 2016 Proof

Zlatá půluncová medaile Vlasta Burian 2016 Proof

Dostupnost na prodejnách

Praha KOBrno KOOstrava KOCentrála KO

Vyprodáno
doporučujeme vyplnit žádanku

Chcete více informací?
Kolik stojí poštovné?
Jak nakupovat investiční kovy?

Kód: 003520

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.

Prosím, opište text z obrázku!Zlatá pamětní medaile
Průměr: 28 mm
Hmotnost: 15,56 g
Ryzost: 999,9/1000 Au
Provedení: Proof
Hrana: hladká s číslováním
Autor: Jaroslav Bejvl
Emise: duben 2016
Náklad: pouze 99 ks
Ražba: Česká Mincovna

Král komiků na zlaté půluncové medaili

"Já jsem se těšil na tu medaili, daj-li ji mně a nebo nedaj-li? Kdybych se náhodou znova narodil, tak bych se zmačkal a pak zahodil…" Těmito slovy si Vlasta Burian ve svém nezapomenutelném výstupu ve filmu Anton Špelec, ostrostřelec stěžuje na to, že nezískal vytoužený metál. Česká mincovna ale Krále komiků bez medaile nenechá!

Pamětní medaile jsou náhradou za zrušenou emisi České národní banky a vycházejí z jejího vítězného soutěžního návrhu. Číslovaná emise z volného cyklu nejkrásnějších nerealizovaných návrhů ČNB je tradičně vyražena z jedné poloviny trojské unce ryzího zlata a doplňuje ji ilustrovaný certifikát pravosti s tematickým textem.

Burianův talent byl dar, který Štěstěna naděluje jen zřídkakdy. Jeho herectví bylo kombinací dokonalé improvizace, černého humoru i noblesní satiry. Každý večer uměl na jevišti rozehrát zcela unikátní strhující koncert, a překvapit tak nejen diváky, ale často i své kolegy. Zřejmě nebyla napsána role, s níž by si neporadil. Spontánní a přirozený smysl pro humor dokázal namířit proti patosu i snobství ve společnosti. Svůj původ – narodil se v rodině krejčího a vlastence – zvládal ve svém umění nádherně využít a získat si tak oblibu u širokých lidových vrstev. Kromě verbálního projevu proslul také nezaměnitelnou mimikou a vypilovanou gestikulací.

Jeho typický "vytřeštěný" výraz s příznačným cvikrem na nose si jistě dokáže vybavit každý obdivovatel filmů pro pamětníky. Mistrovsky ho zpodobnil rovněž Jaroslav Bejvl na averzu mimořádné emise zlaté pamětní medaile. Portrét doplnil letopočty 1981 a 2016 a jménem VLASTA BURIAN. Reverz tvoří nápaditý motiv filmového pásu stočeného do spirály, jenž nese nápis FILMOVÝ HEREC a KOMIK. Ve spodní části medaile se pak skví plastika Burianova podpisu. Sběratelský unikát a současně srdeční záležitost zkrášlí pouze 99 numismatických kolekcí!Ověřeno zákazníky
Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Zlaté medaile -  Proof nebo Běžnou kvalitu?   -  Jak poznat a nakupovat zlato!   -  Co je to „žádanka mincí“? Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na tel.: 800 400 180. Rádi a ochotně Vám poradíme.