+420 232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Konzultace zdarma

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

4 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Pamětní medaile Týnský chrám a Staroměstský orloj

99 Kč vč. DPH
Pamětní medaile Týnský chrám a Staroměstský orloj
* povinná informace
Typ ceny:

Pamětní medaile Týnský chrám a Staroměstský orloj


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 000735
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Mosazná pamětní medaile
Průměr: 24 mm
Ryzost: Mosaz
Hrana: hladká
Kvalita provedení: standard
Emise : 2010
Autor: ak.soch.Vladimír Oppl
Ražba: Česká Mincovna

Pamětní medaile je zalita v ochranném plastovém obalu a je součástí prezentační karty, která je z jedné strany tematicky věnována Týnskému chrámu a ze strany druhé Staroměstskému orloji.

Líc medaile - Týnský chrám

pametni_medaile_tynsky_chram

Kostel Matky Boží před Týnem (lidově Týnský chrám) se nachází v Praze nedaleko Staroměstského náměstí. Pochází ze 14. století a patří mezi nejvýznamnější staroměstské kostely.pametni_medaile_tynsky_chram

Na tomto místě stával už v 11. století románský kostelík, který byl nahrazen v druhé polovině 13. století raně gotickou stavbou, v níž mj. kázal Konrád Waldhauser - kritik církevních mravů. Teprve ve 14. století byl založen současný vrcholně gotický kostel, který se stal hlavním staroměstským kostelem. Na stavbu působil značný vliv Matyáše z Arrasu a zejména Petra Parléře. Parléře připomíná zejména zdobené průčelní okno o výšce 28 m, velkolepý severní portál a kružby oken hlavní lodi. Začátkem 15. století chrám postrádal už jen věže, štít a krov.

Rub medaile - Staroměstský orloj

pametni_medaile_orloj

Staroměstský orloj nebo také Pražský orloj je jedním z nejznámějších orlojů na světě. Je součástí jižní stěny staroměstské radnice v Praze.

pametni_medaile_orloj Orloj má tři hlavní části. Nejzajímavější je astronomická část, ukazující polohy nebeských těles. Pod ní je umístěno kalendářové kolo, které v 19. století vybavil malbami malíř Josef Mánes. Kolem astronomické části jsou pak umístěny pohyblivé figurky pro pobavení diváků. Důležitou součástí je také pohyblivé procesí dvanácti apoštolů, kteří se ukazují každou hodinu nad astronomickou částí.

Jednou z nejstarších částí orloje jsou mechanický hodinový stroj a astronomický číselník z roku 1410. Stroj vytvořil hodinář Mikuláš z Kadaně pravděpodobně podle návrhu Jana Šindela, který se stal později profesorem matematiky a astronomie na Karlově univerzitě.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Zlaté medaileStříbrné medaile
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.