zlataky.cz
...skutečné hodnoty ve Vašich rukou.
   Kč   €  $  
v košíku je 0  položek
celkem za  0 Kč
Au 1 272,75 USD/oz +0,00% dif Ag 17,74 USD/oz -0,06% dif Pt 966,00 USD/oz +0,10% dif Pd 634,00 USD/oz +0,16% dif USD 24,76 Kč -0,04% dif EUR 27,03 Kč -0,04% 
26.10.2016 15:11:04

Hlídání ceny
Zlatá mince Bitva u Waterloo 200. výročí 2015 Proof

Zlatá mince Bitva u Waterloo 200. výročí 2015 Proof
 
* povinná informace
 
*
*
*
*
*
   

Zlatá mince Bitva u Waterloo 200. výročí 2015 Proof

Zlatá mince Bitva u Waterloo 200. výročí 2015 Proof

Dostupnost na prodejnách

Praha KOBrno KOOstrava KOCentrála KO

Vyprodáno
doporučujeme vyplnit žádanku

Chcete více informací?
Kolik stojí poštovné?
Jak nakupovat investiční kovy?

Kód: 003455

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.

Prosím, opište text z obrázku!Zlatá pamětní mince
Nominál: 5 GBP
Průměr: 38.61 mm
Hmotnost: 39.94 g
Materiál: 917/1000 Au, 22 karátů
Provedení: Proof
Hrana: hladká s vlysem
Emise: 2015
Náklad: pouze 500 ks
Autor: David Lawrence, Jody Clark
Ražba: Britská královská mincovna


exkluzivní limitovaný náklad

200. výročí bitvy u Waterloo

Exkluzivní zlatá mince vydaná Britskou královskou mincovnou v roce 2015 o hmotnosti 39.94 g ve špičkové kvalitě Proof, je věnovaná 200. výročí poslední bitvy napoleonských válek - bitvy u Waterloo. Francie zde tehdy byla drtivě poražena. Bitva ukončila období Napoleonovy vlády a přinesla do Francie sužované nestabilitou více než dvě desetiletí tolik potřebný klid.

Mince na svém rubu zachycuje klíčový moment pro vítězství, dohodu mezi velitelem holandsko-britské armády Wellingtonem a velitelem pruské armády Blücherem. Motiv maršálů sedících na koních na pozadí bitevního pole doplňují nápisy "THE BATLE OF WATERLOO" a rok "1815". Líc zobrazuje portrét královny Alžběty II. od umělce Jodyho Clarka, následují nápisy "ELIZABETH II. D.G.REG.F.D.", rok vydání, nominální hodnota a iniciály autora "JC.".

Mince je dodávána v luxusní dřevěné krabičce (spolu s brožurou, která obsahuje informace o hlavních postavách bitvy a zajímavá fakta o tom, jak Britská královská mincovna obnovila ražbu mincí a medailí věnovaných bitvě u Waterloo) a certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu pouze 500 kusů pro celý svět!

zlata_mince_1_oz_bitva_u_waterloo_2015_proof

Bitva u Waterloo

Bitva u Waterloo se odehrála 18. června 1815 asi 20 km jižně od belgické metropole, Bruselu. Francouzská armáda císaře Napoleona I. zde utrpěla drtivou porážku od části vojsk VII. koalice evropských panovníků, reprezentované sbory anglo-batavské armády polního maršála vévody z Wellingtonu a pruským vojskem pod velením polního maršála Blüchera. Pro francouzského panovníka se bitva stala jedním z jeho posledních vystoupení v roli vojevůdce, stratéga a hlavy státu, pro Evropu znamenala ukončení napoleonských válek.

Bitva u Waterloo

Přestože se spojencům podařilo dosáhnout generálního vítězství, průběh tažení hrál spíš v jejich neprospěch. 16. května utrpěli porážky v bitvách u Ligny a Quartre-Bras a byli nuceni se odděleně stahovat k belgické metropoli. Britský maršál však druhého dne ústup zastavil a zaujal výhodné postavení na svahu v krajině kolem Waterloo, kde přes noc vyčkal na útok nepřítele. Po promarněném dopoledni pak Napoleon podnikl opakované útoky na střed jeho pozic, avšak francouzští vojáci byli za oboustranně vysokých ztrát pravidelně obraceni na ústup. Kolem 16:00 hodin se k Britům začaly připojovat první pruské jednotky, které s přibývajícím množstvím, po necelých čtyřech hodinách tlaku na protivníkovo pravé křídlo, obrátily francouzské vojsko na útěk. I když Napoleon ve svých memoárech přičítal vinu za debakl neschopnosti svých maršálů, byla spíš souhrou desítek selhání jak císaře samotného, tak jeho podřízených, ale stejnou měrou i okolností a schopnostmi jeho protivníků.Ověřeno zákazníky
Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Zlaté mince zahraničí -  Proof nebo Běžnou kvalitu?   -  Jak poznat a nakupovat zlato!   -  Co je to „žádanka mincí“? Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na tel.: 800 400 180. Rádi a ochotně Vám poradíme.