+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
Hlídání ceny
Zlatá mince Bimilénium 2000 Proof
43 900 Kč osvobozeno od DPH
Zlatá mince Bimilénium 2000 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Zlatá mince Bimilénium 2000 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004838
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka - informování o dostupnosti produktu

Uveďte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile budeme mit toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky je pouze informativní a nijak Vás nezevazuje k objednávce.Zlatá pamětní mince
Nominál: 10000 SK
Průměr: 34 mm
Hmotnost: 19 g
Ryzost: 900/1000 Au
Hrana: vroubkovaná Provedení: Proof
Emise: 2000
Autor: Štefan Novotný
Rytec: Dalibor Schmidt
Náklad: 3 500 ks
Země původu: Slovensko
Ražba: Mincovna Kremnice

Rok 2000 (Bimilénium)

Exkluzivní zlatá mince vydaná na Slovensku Mincovnou Kremnice v roce 2000 ve špičkové kvalitě proof o váze 19 g je věnovaná konci druhého kalendářního tisíciletí - bimiléniu.

Na lícní straně mince jsou zobrazené osobnosti z historie Slovenska až po vznik nezávislého státu, umístěné na křídlech řecké bohyně Niké. V kruhopisu je latinský nápis "QUID DURAT VINICIT" (Kdo vydrží, ten zvítězí). Ve spodní části jsou vyobrazené keltské mince, svědčící o rozvinuté kultuře, na území dnešního Slovenska, v časech před Kristem až do 2. století n. l. Za nimi následuje příchod věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje, které přijímá princ Rastislav (863). S jejich příchodem je spojeno rozšíření křesťanství na Velkou Moravu, vznik prvního slovanského písma a první staroslovanské literatury a slovanské kultury. Ve středu je uherská koruna, připomínající, že Slovensko bylo několik století součástí Uherského království. V horní části reliéfu jsou Ľ. Štúr, J. M. Hurban a M. M. Hodža, vůdčí osobnosti slovenského národního obrozeneckého hnutí, které vyústilo v kodifikaci spisovné slovenštiny (1843), vznik prvního národně politického programu, Slovenské národní rady (1848) a Slovenského povstání (1848-1849), prvního ozbrojeného vystoupení Slováků za získání národní identity a nezávislosti. Obraz uzavírá státní znak Slovenska, symbolizující vznik nezávislé Slovenské republiky v roce 1993.

Na rubu mince jsou vyobrazené typické prvky křesťanské architektury různých stylů. Ve středu je postava Krista s rozpaženýma rukama, evokující proroka a vše zahrnující identitu. Námět kříže připomíná jeden ze základních symbolů křesťanství. V dolní části je Betlémská hvězda, označující místo Kristova narození a latinský nápis AD MM, rok vydání mince.

Mince je dodávaná v limitovaném nákladu pouze 3 500 kusů pro celý svět!Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Zlaté mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.